Sok z rokitnika
Canva.com

Piłaś kiedykolwiek sok z rokitnika? Jeśli nie, to żałuj!

Wśród zdrowych napojów o udowodnionym leczniczym działaniu nie występują jedynie ziołowe napary, herbatki czy też klasyczne warzywne soki. Są to także znacznie bardziej specjalistyczne mikstury, wytwarzane ze składników, o jakich nie mówi się zbyt głośno. Chociażby owoce rokitnika stały się powszechną bazą dla wielu leczniczych soków, które w tym momencie są kupowane w drogeriach, sklepach ze zdrową żywnością, a także wybranych (zwykle większych) hipermarketach czy nawet aptekach.
Reklama

Dlaczego jednak warto te soki pić?

Po co płacić kilkadziesiąt złotych za butelkę dziwnej mikstury, skoro równie dobrze można sięgnąć po wodę, by to właśnie z jej pomocą zaspokoić pragnienie i sporo na tym zaoszczędzić? Otóż sok z rokitnika jest pity głównie z uwagi na swoje właściwości. Ma on w sobie liczne dobre składniki odżywcze, przede wszystkim witaminy i minerały, które holistycznie dbają o organizm, szczególną rolę odgrywając tutaj we wzmacnianiu układu immunologicznego i poprawianiu odporności. Taki sok warto więc na stałe włączyć do diety i pić go przez cały rok, najlepiej codziennie w jakichś mniejszych ilościach. Jeżeli okazuje się on za intensywny w smaku, spokojnie można rozcieńczać go w wodzie albo dodawać bezpośrednio do jakichś herbat czy innych ciepłych napojów, jednocześnie w ten sposób podkręcając ich smak i zapewniając im ciekawy zapach.

Reklama

Jak wykorzystać go w codziennej diecie?

Sok z rokitnika
Canva.com

Sok z rokitnika nie jest jednak jedynym takim sokiem, którym warto by się było zainteresować. Jeżeli więc ma się ochotę na wypróbowanie jeszcze innych korzystnych dla zdrowia napojów, które przy okazji okażą się sympatycznym dodatkiem do diety, mogącym ją urozmaicić, warto przetestować także sok z aloesu, wykazujący się działaniem oczyszczającym i zdolnym do zapewnienia organizmowi naturalnego detoksu.

Reklama

Oba te soki powinny być traktowane tak samo jak suplementy diety. W odpowiednich ilościach będą pomagać, ale w nadmiarze mogą szkodzić, dlatego w żadnym wypadku nie powinno się ich pić bez opamiętania, a już na pewno nie bez zapoznania się z ulotką i zaleceniami producenta.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama