Na jasnym tle, przy zwiniętym kocyku, rozłożona książka z postawioną na niej filiżanką z kawą
Materiał partnera

Popularne kryminały, które warto przeczytać jesienią

Ten gatunek literacki wypiera wszystkie inne i co roku zdobywa nowe rzesze fanów. Nic dziwnego, lubimy się bać w bezpiecznym, domowym zaciszu, uwielbiamy rozwiązywać tajemnicze zagadki i analizować złożone rysy psychologiczne bohaterów. Kryminały to książki, od których nie można się oderwać!
Reklama

Czytelnicy cenią je za wartkie akcje i niespodziewane zwroty. Popularni autorzy konstruują niewiarygodne historie, które wciągają i szokują, grają na emocjach czytelnika i dostarczają wielu wrażeń. Żeby umilić sobie nadchodzące, długie wieczory, warto sięgać po ciekawe i sprawdzone powieści. Kryminały na jesień i aromatyczna herbata to duet, którego nie może zabraknąć w dżdżystym sezonie.

 

Jesienne kryminały mniej znane, ale trzymające w napięciu

Alek Rogoziński to pisarz, który debiutował komedią kryminalną „Ukochany z piekła rodem”. Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?” oraz napisana rok później „Do trzech razy śmierć”. Koniecznie sięgnij po jego serię o Róży Krull – bohaterce, którą Rogoziński przedstawia jako autorkę powieści kryminalnych, która postanawia spełnić prośbę swojej gosposi i rozwiązać zagadkę zabójstwa burmistrza.

Reklama

W swoich książkach autor morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.

Krzysztof Bohus to autor poczytnej serii, w której kreuje głównego bohatera – Adama Berga. W „Boskim znaku” czytelnicy odnajdą zagadki kryminalne i kody dla wtajemniczonych, spiski i zbrodnicze fascynacje – to na wskroś współczesna intryga sensacyjna zszyta mocną nicią z przeszłością, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Berg to redaktor, który rozpoczyna dziennikarskie śledztwo nie tylko w tym tomie, ale również w „Klątwie lucyfera” i „Wirtuozie”.

Zygmunt Miłoszewski to dziennikarz i pisarz, którego polecane dzieła to przede wszystkim „Domofon”, po którym został okrzyknięty „polskim Stephenem Kingiem”.

Reklama

Natomiast 2007 r. wydał „Uwikłanie” – wybitną powieść kryminalną, z bogato odmalowanym współczesnym tłem obyczajowym i błyskotliwie poprowadzoną intrygą.

Popularne kryminały dobre nie tylko jesienią, ale przez cały rok!

W kanonie książek miłośnika kryminałów nie może zabraknąć takich nazwisk jak Mróz, Bonda czy Puzyńska.

„Kasacja” to doskonała część popularnej sagi, która prezentuje losy prawniczki Aleksandry Chyłki – bohaterki, jaką stworzył na kartach popularnego cyklu Remigiusz Mróz. Czytelnika wciągają manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat, przedstawiony w „Kasacji”.

Warto zapoznać się z literaturą, jaka wyszła spod pióra Katarzyny Bondy – królowej polskiego kryminału.

Reklama

Wciągnie Cię niebanalna saga „Cztery żywioły” o Saszy Załuskiej, od której warto zacząć przygodę z pisarką, choć nie możesz pominąć także popularnego cyklu z udziałem Huberta Meyera, który został osadzony w doskonałej „Florystce” lub „Nikt nie musi wiedzieć”.

„Motylek” to z kolei perfekcyjnie skonstruowany kryminał Katarzyny Puzyńskiej, który otwiera intrygującą sagę o policjantach z małej wsi Lipowo. Tłem jest morderstwo zakonnicy, ale wkrótce giną także inne osoby. Dzieła autorki prezentują gęstą atmosferę małej społeczności i zagadki, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Puzyńska to błyskotliwa pisarka, która swoimi książkami wciąga w fabułę, a czytelnik zupełnie traci poczucie czasu. Porównywana jest do wytrawnej Aghaty Christie.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama