Dzieci w fartuszkach odciskają swoje dłonie na kartonie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Canva

Prezent dla babci i dziadka zrobiony przez dzieci. Co można przygotować?

Co można podarować dziadkom z okazji ich święta? Mnóstwo rzeczy, przynajmniej jeśli jest się dorosłym, nastolatkiem lub starszym dzieckiem. W takim wypadku bez problemu da się pójść do sklepu i kupić co trzeba. Gorzej z maluchami. Jeśli nie wiesz co podarować swoim rodzicom od wnucząt, pomyśl o czymś wykonanym ręcznie. Prezent dla babci i dziadka zrobiony przez dzieci to najlepsza niespodzianka.
Reklama

Prezent dla babci i dziadka zrobiony przez dzieci - 6 prostych do wykonania pomysłów

Nie wszystkie dzieci lubią wykonywać prace plastyczne, nie każde ma ochotę się brudzić. Warto pamiętać, że maluchy nie mają też dużo cierpliwości. Koniecznie też trzeba dostosować upominek do wieku dziecka. No i najważniejsze — robienie prezentu powinno sprawić przyjemność również dziecku, które będzie go wykonywać.

Dziecko maluje obrazek dla babci i dziadka.
Canva
  1. Odcisk dłoni — zabawa podczas robienia tego prezentu powinna spodobać się zarówno mniejszym, jak i większym maluchom. Wystarczy tylko zanurzyć dłoń dziecka w farbie (koniecznie jakiejś bezpiecznej i dedykowanej dla maluchów) i odcisnąć na kartce papieru. Później takie dzieło należy oprawić i gotowe! Można podarować je dziadkom.
  2. Odcisk stopy — jego wykonanie jest podobne, do zrobienia odcisku dłoni. Taka praca sprawdzi się zwłaszcza w przypadku malutkich dzieci. Dzięki temu nie uda im się włożyć rączki unurzanej w farbie do buzi. Kartkę z odciskiem można oprawić lub zwinąć w rulon i przewiązać wstążeczką.
  3. Rysunek oprawiony w ramkę — tak naprawdę nawet największe bazgroły zaczynają przypominać dzieło sztuki, kiedy odpowiednio się je oprawi. Ten prezent sprawdzi się nawet w przypadku malutkich dzieci, które dopiero zaczynaj trzymać kredkę. Zresztą prawda jest taka, że nieraz czysta abstrakcja będzie wyglądać lepiej niż krzywe drzewka albo domki. Zamiast kredek można użyć też ciastolinę — dziecko może za jej pomocą robić kleksy na kartce.
  4. Pomalowana ramka do zdjęć — własnoręcznie przygotowanie ramki mogłoby być zbyt trudne dla małego dziecka, ale maluch z łatwością będzie w stanie pomalować gotową. Wybór kolorów czy techniki spokojnie można pozostawić dziecku. Chce robić ciemne plamy? Niech ramka będzie w ciemne plamy. Do środka oczywiście najlepiej włożyć zdjęcie wnucząt.
  5. Ciasteczka upieczone przez dziecko — oczywiście będzie przy tym potrzebna pomoc dorosłego. O ile to jednak możliwe, należy pozwolić maluchowi robić jak najwięcej rzeczy samodzielnie. Gotowe ciasteczka można ładnie zapakować. Upominek gotowy!
  6. Posiłek przygotowany przez dziecko — jeśli wnuczka bądź wnuczek są trochę starsi, mogą zaprosić dziadków na obiad, podwieczorek lub kolację. To nie musi być nic wykwintnego, ważne, żeby jak najwięcej dziecko przygotowało samo.
Dzieci w fartuszkach szykują ciastka dla babci i dziadka.
Canva

Prezent na Dzień Babci i Dziadka zrobiony przez dziecko — o czym trzeba pamiętać?

Warto dopasować prezent do dziadków — nie wszyscy ucieszą się z obrazka, za to będę zachwyceni zdjęciami w ramce. Inni na pewno woleliby ciastka, a są też takie osoby, które nie przepadają za słodkościami, za to z przyjemnością zjedzą zrobiony przez dziecko posiłek.

Najważniejsze jednak, żeby wnuczęta mogły spotkać się z dziadkami. Wspólne chwile są ważne zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Jeśli odległość nie pozwala się zobaczyć na żywo, zawsze można zorganizować rozmowę online.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama