Chłopiec w okularach przed komputerem w trakcie korzystania z programu do nauki języka angielskiego
Materiał partnera

Przegląd programów do nauki języka angielskiego dla dzieci

Nauka języka angielskiego się opłaca! Żyjemy w mocno międzynarodowym świecie, podróżujemy bez granic, korzystamy z licznych zagranicznych dzieł kultury i sztuki, a wiedzę czerpiemy z anglojęzycznych źródeł. 
Reklama

Aby poradzić sobie w takich realiach, a w przyszłości znaleźć dobrze płatną pracę,  dzieci powinny uczyć się języka angielskiego już od najmłodszych lat. Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę języka obcego, tym większe ma możliwości opanowania go na poziomie zbliżonym do native speakerów! 

Ponieważ nauka angielskiego dla dzieci stała się bardzo popularna, dostępnych jest mnóstwo programów nauczania i metod nauki. Kilka przykładowych programów możesz sprawdzić na stronie Novakid.pl: https://www.novakid.pl/programs/ .  

Poznaj najpopularniejsze programy do nauki języka angielskiego i dowiedz się jakie metody nauki angielskiego u dzieci są najskuteczniejsze. Wybierz dla dziecka najlepsze zajęcia z języka angielskiego, które w bezstresowy sposób otworzą mu drzwi na świat. 

Dlaczego dzieci powinny uczyć się angielskiego? 

Dobra znajomość języka angielskiego pozwala w pełni uczestniczyć w dzisiejszym dynamicznym życiu społecznym. Szukasz powodów, dla których warto wybrać dla dziecka angażujący program nauki języka angielskiego online? Oto one: 

Reklama
 • Możliwość nauki i studiowania za granicą
 • Znalezienie dobrze płatnej pracy
 • Możliwość wyjazdu na stałe za granicę
 • Poznawanie ciekawych ludzi i ich kultur
 • Nieograniczone możliwości podróżowania po świecie
 • Dostęp do międzynarodowych dzieł kultury i sztuki oraz rozrywki
 • Stymulowanie rozwoju mózgu i umiejętności poznawczych
 • Opóźnianie procesów starzenia zachodzących w mózgu
 • Doskonałe ćwiczenie dla pamięci krótkotrwałej i długotrwałej
 • Aktywnie przezwyciężanie tzw. bariery językowej
 • Wzrost samooceny i poczucia własnej wartości

Polecane metody nauki języka angielskiego dla dzieci

W Internecie można znaleźć sporo informacji o różnorodnych metodach nauki angielskiego dla dzieci. Część z nich wymaga uczęszczania na tradycyjne zajęcia prowadzone w stacjonarnych szkołach językowych, na które trzeba dziecko dodatkowo zawieźć. 

Na szczęście, coraz więcej metod nauki języka angielskiego u dzieci opiera się na działaniach online.

Reklama

W szkole języka angielskiego online Novakid dzieci uczą się w zabawnej, wirtualnej klasie, gdzie wszystko jest interaktywne! Zajęcia nastawione są na stały kontakt z żywym językiem angielskim. 

Takie podejście pozwala dziecku stopniowo zanurzać się w środowisku języka angielskiego oraz sprzyja rozwojowi umiejętności mówienia po angielsku. Jest też dla dziecka całkowicie bezstresowe. Inne polecane metody nauki angielskiego dla dzieci, które stosują również nauczyciele w Novakid to: 

 • Nauka z wykorzystaniem grywalizacji, która sprzyja wysokiej motywacji dzieci do nauki angielskiego.
 • Metoda TPR (Total Physical Response), gdzie dziecko do zdobywania nowej wiedzy angażuje całe swoje ciało. 
 • Nauka z nauczycielem native speakerem, co wspiera swobodę komunikowania się po angielsku.
 • Nauka poprzez zabawę, która jest naturalna dla dzieci w wieku 4-12 lat i nie wywołuje stresu związanego z procesem uczenia się nowych rzeczy.  
program do nauki języka angielskiego dla dzieci
Materiał partnera

Angielski online dla dzieci - podejście Novakid

Reklama

Jeżeli szukasz lekcji języka angielskiego online, które będą dla pociechy ciekawe i angażujące, sprawdź jak to wygląda w Novakid! Zapisz dziecko na pierwsze bezpłatne zajęcia próbne, podczas których poznacie nauczyciela native-speakera i wspólnie z nim przetestujecie możliwości nauki dostosowane do indywidualnych potrzeb malucha. To wszystko bez wychodzenia z domu, całkowicie zdalnie, bez zbędnych podręczników i zeszytów, tylko dzięki komputerowi z dostępem do internetu. 

Program nauczania angielskiego dla dzieci w Novakid jest dostosowany do potrzeb uczniów w wieku 4-12 lat. Został opracowany przy wykorzystaniu uniwersalnych zasad CEFR i posiada 5 poziomów, w dostosowane do potrzeb początkujących uczniów.

Reklama

To jaki jest startowy poziom znajomości języka angielskiego dziecka, sprawdzane jest przez nauczyciela na pierwszej, bezpłatnej lekcji próbnej. 

Każdy poziom nauki w Novaki składa się z kilku uporządkowanych rozdziałów. W każdym rozdziale nauczyciel wprowadza nowe słownictwo i gramatykę, ćwiczy też wymowę i konwersację. Rozdziały są podzielone na 4 krótkie lekcje. Co czwarte zajęcia są podsumowaniem wcześniejszych materiałów omawianych w danym temacie.

Każda lekcja w Novakid to zaledwie 25 minut z czasu dziecka i indywidualna formula 1:1. Przez cały ten czas uczeń skupia się na lekcji, dzięki czemu przyswajanie materiału przychodzi naturalnie. Więcej informacji o Novakid znajdziesz na stronie: https://www.novakid.pl/

Rodzice uczniów, którzy uczą się angielskiego z Novakidem podkreślają, że nie ma skuteczniejszej metody nauki dla ich dzieci, niż zajęcia indywidualne, w których dziecko może komfortowo uczestniczyć z własnego pokoju! 

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama