Oglądanie filmu
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak uczyć się angielskiego z filmów i seriali? Praktyczne porady

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można szybko i skutecznie nauczyć się języka obcego. Idealnym pomysłem będzie nauka języka z seriali. Ujawniamy, w jaki sposób to robić, aby przynosiło korzyści.
Reklama

Zacznij od ustalenia swojego poziomu

Nie ma złotych rad dla każdego, kto uczy się języka obcego, bo sposób nauki zależy od twojego poziomu. Inaczej będą uczyć się osoby, które dopiero zaczynają przygodę z językiem obcym, a inaczej osoby, które są na poziomie średnio-zaawansowanym lub zaawansowanym.

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z językiem, nie powinny skupiać się nad tym, aby zrozumieć "wszystko, co dzieje się na ekranie", bo na razie mają za mały zasób słownictwa. Oglądanie filmów na tym poziomie ma na celu osłuchanie się ze słownictwem i "wsiąknięcie w obcy język", co ma na celu ułatwienie poznawania języka innymi sposobami.

Reklama

Osoby na poziomie średnio-zaawansowanym powinny oglądać filmy z napisami i starać się zrozumieć tak dużo, ile się da. Warto też sprawdzać niektóre kluczowe słowa w słowniku, aby szybko się utrwaliły. Słuchanie obcego języka pozwala również na automatyzację rozumienia języka, dzięki czemu z czasem od razu będziemy rozumieli to, co słyszymy.

Osoby będące na poziomie zaawansowanym powinny oglądać wiele różnych filmów i w ten sposób trenować mózg nowymi zwrotami. Efekty nauki zobaczysz po wielomiesięcznym oglądaniu seriali.

Wybieranie filmu
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Seriale z serwisu Netlfix do nauki języka angielskiego

Reklama

Jeśli zastanawiasz się, po jakie seriale do nauki języka angielskiego sięgnąć, sprawdź te z poniższej listy. Nie dość, że z pewnością Cię wciągną, to jeszcze na dodatek osłuchasz się z bardzo dobrym językiem angielskim.

  1. The Crown. Jeden z hitów Netflixa, który pozwoli Ci lepiej zapoznać się z dziejami rodziny królewskiej. Właśnie na ekrany wszedł najnowszy piąty sezon, który przedstawia losy księżnej Diany. Serial warty jest obejrzenia, z uwagi na bardzo ciekawe dialogi i nienaganną angielszczyznę, którą posługują się bohaterowie.
  2. Sherlock. Ten serial polecany jest dla średniozaawansowanych, którzy są w stanie zrozumieć więcej. Na pewno wejście w świat Sherlocka będzie dla nas doskonałą przygodą, która będzie świetnym treningiem dla naszego mózgu. Jeśli obejrzymy wszystkie odcinki i nadal będzie nam mało, możemy sięgnąć jeszcze po Enolę Holmes. Młoda detektywka na pewno nas zaskoczy równie mocno, jak Sherlock.
  3. Gambit Królowej – The Queen’s Gambit. Miniprodukcja opowiada o losach Beth Harmon, która odkrywa u siebie fascynujący talent do gry w szachy. Dziewczyna wkracza w świat gry zdominowanej przez mężczyzn i zamierza ich wszystkich bardzo szybko pokonać. To jednak okazuje się być niezwykle trudne.
Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama