Kobieta je winogrono
Canva.com

Redukcja zakończona? Oto trik, który pozwoli Ci utrzymać wagę

Jak utrzymać wagę po zakończonej redukcji? Poniższe rady na pewno Ci w tym pomogą i wskażą kierunek, w którym powinnaś podążać, aby w końcu schudnąć naprawdę trwale i nie wracać do tego, co było.
Reklama

Jak myśleć o redukcji?

Diety odchudzającej absolutnie nie należy traktować jak czasowej zmiany jadłospisu i czegoś, co można całkowicie odrzucić po osiągnięciu celu. Aby zmiana w sylwetce i wadze była stała, musi być ona stała również w kontekście praktykowanych nawyków żywieniowych, dlatego nie myśl o odchudzaniu jak o stosowaniu dziwnych diet, a bardziej jak o trwałej zmianie stylu odżywiania. Staraj się jeść po prostu zdrowo, naturalnie i prosto. Kupuj dobrej jakości produkty i korzystaj z informacji na temat ich kaloryczności, które zapewne udało ci się przyswoić, by nie wybierać tych najbardziej tuczących artykułów, a sięgać jednak po rzeczy lżejsze i dzięki temu korzystniejsze dla sylwetki.

Daj sobie na luz, ale z umiarem

Utrzymanie wagi jest też łatwiejsze, gdy od czasu do czasu pozwalasz sobie na zjedzenie czegoś mniej zdrowego, sięgasz po ulubionego batonika do kawy albo dajesz się skusić na wizytę w nowej kawiarni, do której zapraszają cię znajomi.

Reklama

Naprawdę możesz raz na dwa tygodnie wybrać się na dużą pizzę, jeżeli w pozostałe dni przygotowujesz posiłki sam i odżywiasz się zdrowo. Dbaj po prostu o to, by tego typu sytuacje nie przytrafiały się zbyt często.

Prowadzenie zdrowego stylu życia naprawdę nie musi być niczym trudnym, gdy ma się tylko dobre nastawienie i rzeczywiście chce się zmienić swoją codzienność na lepsze. Sekretem na to, jak utrzymać wagę, jest po prostu trwała zmiana nawyków. A gdy przekonasz się, jak dobrze możesz czuć się, jedząc wartościowe pokarmy, na pewno nie będziesz chciał już wracać do swoich dawnych kiepskich przyzwyczajeń.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama