Kobieta cieszy się sylwetką po odchudzaniu
Canva.com

Jak utrzymać wagę po odchudzaniu? Oto najważniejsze zasady

Paradoksalnie dużo łatwiej schudnąć niżeli utrzymać osiągniętą wagę. Oczywiście odchudzanie samo w sobie nie jest łatwe, ale zawsze z tyłu głowy jest jednak ta myśl, że trzeba je przetrwać, by móc je zakończyć, a jest to błędne myślenie, które sprawia tylko, że późniejsze stosowanie wyrobionych nowych nawyków żywieniowych staje się jeszcze cięższe. Jak utrzymać wagę po odchudzaniu?
Reklama

Na pewno warto myśleć tutaj o odchudzaniu w kontekście trwałej zmiany nawyków żywieniowych. Bez tej trwałej zmiany nie ma mowy o zachowaniu szczupłej sylwetki i prawidłowej wagi na lata.

Nie zapomnij o owocach i warzywach

Metr
Canva.com

Oczywiście nikt nie powinien być przez całe życie na diecie, ale warto po prostu starać się dbać o swój styl żywienia na co dzień, by nie porzucić wszystkich wypracowanych nawyków wraz z zakończonym odchudzaniem i osiągnięciem idealnej wagi. Do każdego posiłku należy dodawać albo warzywa, albo owoce.

Reklama

W diecie powinno być nieco więcej warzyw, ale owoce można spróbować traktować jak takie zdrowsze wersje deserów, którymi rzeczywiście da się zaspokoić apetyt na coś cukrowego i słodkiego, wybierając soczyste jabłko zamiast czekoladki albo miskę truskawek zamiast żelków.

Jak utrzymać wagę po redukcji?

Kolejną podstawą jest wysoka podaż błonnika pokarmowego, połączona z dostarczaniem do organizmu dużych ilości wody, dostosowanych do wagi i poziomu aktywności. Błonnik wraz z wodą tworzą idealną mieszankę zaspokajającą apetyt. Bez błonnika dieta jest uboga i mało sycąca, dlatego należy codziennie wprowadzać go do jadłospisu w odpowiedniej ilości, która u osób zdrowych wynosi od 20 do nawet 45 gramów na dobę.

Reklama

Zdrowy styl życia i aktywność

Ogólnie rzecz biorąc zdrowy styl żywienia to żywienie świadome i skupione głównie na prawidłowym odżywianiu organizmu. Każdy, kto racjonalnie się odżywia, raczej nie ma większych problemów z zachowaniem dobrej wagi. Ponadto utrzymanie wagi stanie się prostsze za sprawą aktywności fizycznej, dlatego zawsze warto wprowadzić ją do codziennej rutyny i nie żałować sobie tego dodatkowego ruchu, chociażby w postaci zwykłych spacerów.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama