Kobieta podrywa mężczyznę

Nie masz męża? To... dobrze! Dlaczego?

Kiedyś brak dzieci, czy "staropanieństwo" były powodem do wstydu. A teraz? Teraz okazuje się, że brak męża czy dzieci ma więcej plusów, niż mogłoby się komukolwiek wydawać. Co ciekawe dotyczy to tylko kobiet.
Reklama

Niezamężne, bezdzietne kobiety są najszczęśliwsze

Przeprowadzono badania, z których jasno wynika, że bezdzietne singielki są najszczęśliwszą grupą społeczną. Dlaczego? Okazuje się, że wraz ze ślubem kobiety mają więcej obowiązków. Mimo że związek składa się z dwóch osób, to właśnie na barkach kobiet spada więcej zadań.

Samotni mężczyźni żyją krócej

Grupą społeczną, która najczęściej choruje i najszybciej umiera, są samotni mężczyźni. Z czego to wynika? Można się domyślać, że większość mężczyzn nie jest wychowana w taki sposób, że dba sama o siebie. Kiedy obok brakuje osoby, która nad nimi czuwa, sami zapominają o swoim zdrowiu.

Żonaci mężczyźni żyją dłużej

Mężczyźni mający żony żyją dłużej od tych, którzy są samotni lub pozostają w konkubinacie. Dlaczego? Znowu, możemy się domyślać, jednak z reguły to na kobiecie spoczywa obowiązek dbania o zdrowie nie tylko jej dzieci, ale i pozostałych bliskich Pilnują one, żeby mężczyźni zdrowo się odżywiali, jedli regularnie czy nie przesadzali z używkami.

Reklama
Kobieta jest szczęśliwa.
Canva

Czy to znaczy, że masz nie decydować się na związek?

Nie, oczywiście, że nie. Warto jednak zastanowić się nad tym, co zrobić, żebyś była szczęśliwsza dzięki drugiej osobie, a nie dokładała sobie obowiązków.

Jeśli wiesz, że druga osoba pomoże Ci się rozwijać, będzie Cię wspierać to oczywiście warto się z nią związać.

A co z dziećmi?

Coraz więcej kobiet deklaruje, że nie chce dzieci. Wiele osób nie jest w stanie tego zrozumieć, że nie każdy jest stworzony do założenia rodziny. Jeśli wahasz, czy mieć potomstwo, nie ulegaj presji otoczenia. Przemyśl dobrze decyzję, bo będzie miał wpływ nie tylko na Twoje życie, ale też dzieci.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama