Zakopane
Canva.com

Wybierasz się do Zakopanego na ferie zimowe? Sprawdź, co warto zobaczyć!

Bliskość Tatr, ciekawa kultura i zabudowa, której trudno się oprzeć — takie czynniki sprawiają, że Zakopane od lat jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wczasy w górach.
Reklama

Stolica Podhala jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce, a wycieczki po mieście i jego okolicy mogą się dla wielu z nas okazać rewelacyjną przygodą.

Na jakie atrakcje warto tu zwrócić uwagę?

Zakopane to popularna Gubałówka, z której roztacza się niezapomniany widok na Tatry, oraz Krupówki — reprezentacyjna ulica, przy której czekają restauracje z góralskimi przysmakami i sklepiki z pamiątkami. Nie brak tu również ciekawych zabytków dawnej architektury, wśród których pojawia się m.in. główny gmach Muzeum Tatrzańskiego oraz neoromański kościół Świętej Rodziny, który powstał pod koniec XIX wieku.

Innymi zabytkami architektury, którym w trakcie wycieczki po mieście warto się przyjrzeć, są wille „Atma” (bardziej znana jako Muzeum Karola Szymanowskiego) oraz „Opolanka”, w której mieszkał Kornel Makuszyński.

Reklama

Zwiedzanie Zakopanego warto zaplanować tak, by znaleźć czas na wizytę na Harendzie — miejscu związanych z życiem i twórczością Jana Kasprowicza. Obowiązkowym punktem w programie zwiedzania stolicy Podhala jest Willa „Koliba”, dziś udostępniania turystom jako Muzeum Stylu Zakopiańskiego.

Wyjątkowy Tatrzański Park Narodowy

Zakopane
Canva.com

Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Galeria Władysława Hasiora, wielka Krokiew i Kaplica na Jaszczurówce – oto kolejne skarby, którymi zachwyca Zakopane. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać wycieczki po Tatrzańskim Parku Narodowym, kuszącym zarówno długimi trasami pieszymi, jak i malowniczymi dolinami, po których można spacerować do woli.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama