Twarz kobiety o azjatyckich rysach wynurzająca się z białej cieczy mleka wśród pływających kwiatów
Materiał partnera

Sky Clinic - medycyna estetyczna

Sky Clinic to nowoczesna placówka medyczna świadcząca najwyższej klasy usługi z zakresu medycyny estetycznej oraz nowatorskie zabiegi przeszczepu włosów. Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi specjalistami, którzy cieszą się nieposzlakowanymi opiniami, a fach mają już we krwi.
Reklama

Transplantacja włosów w naszej klinice wykonywana jest przy użyciu innowacyjnego robota ARTAS 9X, który pozwala przeprowadzić zabieg w sposób mało inwazyjny i w przeciągu bardzo krótkiego czasu (4-6h). Wysoce satysfakcjonujący efekt pojawia się niedługo po zabiegu w porównaniu do innych metod. Do innych zabiegów medycyny estetycznej wykorzystujemy technologie najnowszych generacji, również te, które w Polsce jeszcze nie są powszechnie znane. Lasery diodowe, MONALISA TOUCH, ONDA, HIFU, LIPOLIFE, FOTONA SP, SONO QUEEN, STORZ, INNOFACIAL ENDERMOLOGIA LPG ALLIANCE są profesjonalnymi zadaniowcami, umożliwiają wykonywanie powierzanych nam celów w sposób precyzyjny, mało inwazyjny i co najważniejsze - efektywny. Nasze kliniki Sky Clinic znajdują się w Warszawie i we Wrocławiu. W naszej ofercie znajdują się najnowszej generacji zabiegi na twarz (usuwanie rumienia, terapia z użyciem komórek macierzystych, kriolipoliza i wiele innych), cellulit, zabiegi kosmetyczne, usuwanie cieni pod oczami, odmładzanie, usuwanie trądziku (również trądziku różowatego), przebarwień, zmarszczek, blizn, zabiegi ginekologiczne, pielęgnacyjne oraz szereg działań na włosy.

Zabiegi medycyny estetycznej - dla kogo?

Starzenie się jest nieuniknionym, biologicznym procesem oznaczającym zmniejszenie aktywności i funkcjonalności komórek, osłabienie mechanizmów regeneracyjnych i adaptacyjnych. Każda komórka w najlepszym czasie wykazuje szereg mechanizmów przystosowawczych do otoczenia. W sytuacji np. oparzenia natychmiastowo produkuje białko szoku cieplnego z rodziny HSP, które zmienia struktury chemiczne ważnych dla życia i funkcjonowania komórki białek, po to, by ochronić je przed denaturacją. Młode komórki natychmiastowo produkują czynniki dodatkowo łagodzące procesy zapalne i wzmagające produkcję tych elementów strukturalnych, które zostały uszkodzone. Młode komórki w szybkim tempie produkują kolagen - ważny składnik, który niemalże natychmiastowo godnie zastąpi swojego poprzednika. Komórki im starsze, tym słabsze, a ich umiejętności do produkowania kolagenu i białek ochronnych znacznie spadają. Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu stymulację komórkową, tak by nakłonić "leniwe" jednostki do produkcji kolagenu, poprawić mikrokrążenie, odpowiednio je nawodnić i odżywić, przywrócić do stanu funkcjonalności z ich najlepszego okresu życia. Zabiegi medycyny estetycznej co prawda mają na celu odmłodzenie, nadanie bądź przywrócenie doskonałego wyglądu, ale zapewniają nie tylko wygląd, ale i zdrowie! Zabiegi medycyny estetycznej dedykowane są wszystkim, którzy pragną zachować młodość, zdrowy wygląd, pozbyć się nieestetycznych zmian skórnych, przebarwień, blizn, owłosienia oraz pragną wymodelować sylwetkę czy pozbyć się "pomarańczowej skórki".

Zabiegi medycyny estetycznej prowadzone w Sky Clinic są indywidualnie dopasowywane do potrzeb pacjenta, a nasi specjaliści na bieżąco monitorują ich przebieg. Dysponujemy sprzętem najwyższej klasy, który zapewnia nie tylko wysoką jakość usług, ale i bezpieczeństwo! Bazujemy na metodach mało inwazyjnych i jednocześnie takich, które pozytywnie wpływają na stan zdrowia całego ustroju! Nie tylko odmładzamy komórki ciała, ale i je nawadniamy, odżywiamy i przywracamy prawidłowe mikrokrążenie. Stymulujmy komórki do odnowy, regeneracji, podziałów.

Reklama

Poniżej prezentujemy urządzenia i metody, które zdaniem naszej wykwalifikowanej kadry stanowią "perełkę" medycyny estetycznej w dobie XXI wieku.

 • Monalisa Touch - laser stworzony z myślą o wszystkich kobietach pragnących wyeliminować defekty narządów intymnych różnego pochodzenia. W efekcie naturalnego procesu starzenia dochodzi do przekwitania - przejścia w stan bezpłodności. To zjawisko ma wiele wspólnego z nagłym spadkiem hormonów steroidowych (głównie estrogenu). W efekcie niedoboru hormonów płciowych receptory estrogenowe (białka łączące się z estrogenami) nie są pobudzane, co powoduje mniejszą aktywację fibroblastów (komórki skóry). Niska proliferacja (podziały komórkowe) keratynocytów (komórki naskórka) przyspiesza dojrzewanie głębiej położonych warstw skóry, jednocześnie osłabiając ich regeneracyjne mechanizmy. Na zmiany będące efektami niedoboru estrogenów najbardziej podatne są tkanki w których te receptory występują obficie, a zatem są to tkanki narządów intymnych. Przekwitanie jest nierozerwalnie związane z osłabieniem i stopniowym zanikiem włókien kolagenowych nadających skórze kształtu oraz włókien sprężystych odpowiadających za mechaniczną wytrzymałość skóry. Wraz z wiekiem zdolności odtwórcze tych elementów maleją. Jednocześnie dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej. Czynniki te powodują zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu narządów intymnych zewnętrznych, m.in obwisanie i wiotkość warg sromowych większych, optycznie zmniejszając wielkość warg sromowych mniejszych oraz wpływają na wrażliwość i pH pochwy. Naszym zadaniem jest ich wymodelowanie i przywrócenie należytego komfortu. Wśród grona naszych Klientek znajdują się także kobiety młode, które jeszcze do niedawna borykały się z problemami deformacji zewnętrznych narządów płciowych, poporodowymi bliznami, szramami, asymetrią czy dyskomfortem w trakcie stosunku seksualnego. Technika z wykorzystaniem lasera Monalisa Touch jest w pełni bezpieczna, zwiększa ukrwienie narządów intymnych zewnętrznych, wzmacnia ścianki, wspomaga utrzymanie prawidłowego pH, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie suchości, dyskomfortu, nawracających infekcji pochwy.
 • Laser diodowy Linscan jest pionierem w zakresie depilacji wykorzystującym innowacyjną technikę skanowania liniowego. Światło emitowane przez głowicę lasera wnika wgłąb warstw skórnych umożliwiając wychwycenie wszystkich ziaren melaninowych. Każdorazowe wychwycenie melaniny - barwnika obecnego we włosach wiąże się z emisją energii, którą głowica równomiernie deponuje w tkance. W efekcie wychwycony zostaje każdy włos, a jego cebulka - doszczętnie zniszczona. Ponieważ nie każdy keratynowy twór znajduje się w tym samym stadium rozwojowym, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu (5-7 serii w okresie 4-6 tygodni). Laser Linscan daje spektakularne efekty - pozbywa się aż 80% owłosienia już podczas 4 zabiegu.
 • Onda to nowoczesne urządzenie bazujące na mikrofalach Coolwaves, które selektywnie wnikają wgłąb skóry umożliwiając rozbicie cellulitu, tłuszczowych złogów oraz stymulację produkcji kolagenu. Cellulit związany jest z procesem lipodystrofii (miejscowy lub ogólny zanik tkanki tłuszczowej). Zjawisko to nagminnie występuje u kobiet powyżej 20 r.ż (ok. 85%). Liczne zgrubienia o nieregularnych kształtach wizualnie przypominające "pomarańczową skórkę" najczęściej występują w obszarach pośladków, bioder, brzucha, ramion, a więc w miejscach stanowiących rezerwuar materiałów zapasowych dla organizmu. Głównym symptomem cellulitu jest charakterystyczny wygląd skóry - fragmenty przypominające materac oraz dołki i uwypuklenia, a ponadto rozszerzenie porów i obrzmienie tkanki. Mikrofale Coolwaves generowane przez urządzenie Onda selektywnie przedostają się do objętej cellulitem skóry i wewnątrz równomiernie uderzają w tłuszczowe złogi rozbijając je. Biostymulacja przy pomocy mikrofal zwiększa ukrwienie tkanki wzmagając jednocześnie transport tłuszczów do wątroby, gdzie te zostaną przetworzone na energię i wykorzystane. Pobudzenie komórek do produkcji kolagenu jest natomiast zbawienne dla zahamowania naturalnych procesów starzeniowych. Włókna kolagenowe są podstawowym składnikiem tkanki łącznej (skóry). Nie bez powodu kolagen nazywany jest "białkiem młodości" - to on nadaje skórze kształtu, plastyczności, elastyczności, odpowiada za zachowanie właściwego nawodnienia. Stymulacja komórek skórnych do jego produkcji umożliwia zachowanie jędrności, zdrowego przepływu wody w tkankach, lepsze dokrwienie skóry, lepszy kontakt z sąsiednio położonymi komórkami, odżywienie tkanki, efektywną regenerację tkanki łącznej.
 • Endermologie LPG Alliance to podciśnieniowy masażer, który intensywnie pobudza komórki skóry. Sprzęt stosowany jest do modelowania sylwetki i eliminacji cellulitu. Cellulit stanowiący "zmorę" współczesnych kobiet pojawia się już po 20 r.ż , co ma ścisły związek ze spadkiem tempa metabolizmu i ze zmianami hormonalnymi. Na rozwój cellulitu wpływ mają również geny. Faktem jest, że "dobra" dieta i zdrowy styl życia mogą okazać się nie wystarczające przy walce z nadprogramowymi kilogramamami czy "pomarańczową skórką" wykazującą tendencję do gromadzenia się w okolicach bioder, pośladków, brzucha czy ramion. Laser Endermologie LPG Alliance stanowi wysoce skuteczną, w pełni bezpieczną, nieinwazyjną metodę walki zarówno z tłuszczem, jak i z cellulitem. Ponadto, wspomaga krążenie i stabilizuje mechanizmy regeneracyjne komórki. Zabieg znacząco wpływa na lipolityczną aktywność adipocytów (komórek tłuszczowych).
 • HIFU jest nowoczesną metodą nieinwazyjnego liftingu. Dzięki emisji ultradźwięków możliwe jest zagęszczenie skóry, maksymalne napięcie, nawodnienie, ujędrnienie. Urządzenie precyzyjnie rozprowadza ultradźwiękowe fale wyłącznie w tym fragmencie skóry, który jest objęty niekorzystnymi zmianami. Kolagen jest polimerowym białkiem produkowanym przez fibroblasty - komórki skóry. Jego zadaniem jest utrzymywanie kształtu komórkowego, wiązanie wody, aktywacja procesów związanych z gojeniem ran i regeneracją. Jeśli jego potrójnie helikalna struktura ulegnie degradacji, inne elementy komórki również poddawane są niszczeniu. Kolagenowe włókna są na bieżąco usuwane z organizmu wraz z usuwaniem warstwy rogowej skóry. Zdolności komórek do produkcji kolagenu wraz z wiekiem maleją. Stąd, celem utrzymania zdrowego, młodego wyglądu konieczna jest biostymulacja celem odtworzenia poddanych destrukcji wiązań chemicznych. HIFU działa rewelacyjnie ponieważ emitowane ciepło powoduje podgrzanie starych włókien kolagenu, które ulegają koagulacji oraz stymuluje syntezę całkowicie nowych polimerów kolagenowych. Efekt liftingu występuje zatem, natychmiastowo. SONO QUEEN jest urządzeniem wykorzystującym technologię HIFU. Sprzęt jest mało inwazyjny i w pełni bezpieczny.
 • LIPOLIFE jest genialną techniką opartą na działaniu liposukcji. Dobrze jednak wiedzieć, że lipolife umożliwia nie tylko natychmiastową utratę co najmniej kilku centymetrów w wybranych partiach ciała, ale i pobranie tłuszczu i jego szybkie przeszczepienie w dowolne miejsce. Dzięki tej metodzie możliwe jest np. usunięcie zbędnego balastu z brzucha czy bioder i wysłanie go do piersi.
 • FOTONA jest nowoczesnym systemem laserowym generującym szereg fal przydatnych w zabiegach medycyny estetycznej. Zestawienie fal neodymowo-yagowych i erbowo-yagowych umożliwia wykonywanie kilku rodzajów zabiegów (depilacyjne, dermatologiczne, ginekologiczne). Fotona uznawana jest za największe osiągnięcie w zakresie technik laserowych. Umożliwia zarówno precyzyjne usunięcie zmian skórnych, przebarwień, blizn, szram, jak i eliminację owłosienia.
 • INNOFACIAL jest zabiegiem przeznaczonym dla każdego kto mary o zdrowej, pięknej, nawilżonej i dobrze odżywionej skórze. Technika oparta jest na usuwaniu niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń i intensywnym nawilżaniu drogą wtłaczania do tkanki odżywczych koncentratów pobudzających skórę do regeneracji. Oczyszczanie skóry bazuje na wodorowym oczyszczaniu, chemicznym peelingu (bardzo delikatny), hydradermabrazji. Najważniejszą zaletą zabiegu jest to, że nawilżenie nie odbywa się drogą aplikacji wody do komórek, lecz wprowadzeniem odżywczych kwasów. Kwas L-mlekowy stymuluje komórki skóry do produkcji ceramidów - sfingolipidów współtworzących wierzchnie warstwy komórek skóry. Odpowiadają za mechaniczną wytrzymałość tkanki i odporność na niekorzystne warunki środowiskowe. Kwas L-salicylowy dogłębnie odżywia. Eliminuje trądzik i ropne wykwity, zwęża pory. Zastosowanie zabiegu zwiększa elastyczność skóry i ewidentnie ją odmładza. Mechanizmy regeneracyjne komórek skóry zostają aktywowane.
 • STORZ MEDICAL umożliwia szybkie pozbycie się zbędnego balastu z okolic problematycznych, np. z ud, bioder, brzucha, ramion. Jego działanie oparte jest na generowaniu fal akustycznych (uderzeniowych), które wnikają wgłąb tkanki tłuszczowej, nawet do 5 cm. Należy tutaj zaznaczyć, że fal generowane przez inne urządzenia wnikają na głębokość ok. 1 cm. Ponadto, Storz Medical rozluźnia tkankę łączną, aktywuje lipolityczne procesy. Złogi tłuszczowe zużywane są w pierwszej kolejności przez komórkę, którą wypełniają celem pozyskania życiodajnej energii w postaci ATP (adenozinotrifosforan). Faktem jest, że w pierwszej kolejności komórka pobiera pożywienie z krwi, a tylko w sytuacji głodu poczyna rozkładać nagromadzone zapasy, które mogą w niej kumulować się latami. Wraz z wiekiem tempo metabolizmu spada, dlatego też ciężej jest pozbyć się balastu. Storz medical aktywuje lipolizę w komórkach (tak jak poczyniłaby to komórka w sytuacji głodu), dzięki czemu tłuszcz i cellulit znikają bezpowrotnie.
 • ZAFFIRO jest metodą termoliftingową wykorzystującą podczerwień. Wiązki promieniowania docierają nawet do najgłębiej położonych warstw skóry. Tutaj komórki są podgrzewane do temp. ok. 65 stopni, dzięki czemu zbrylony kolagen powraca do swojej pierwotnej trójhelikalnej konformacji, a zatem może nadal godnie sprawować swoje funkcje. Również fibroblasty (komórki skóry) motywowane są do podjęcia aktywności. Ich zadaniem jest produkcja kolagenu odpowiadającego za prawidłowy kształt i nawodnienie skóry. Zabieg działa odmładzająco i ujędrniająco. Pamiętajmy, że prawidłowe nawodnienie skóry przeciwdziała powstawaniu tętniaków i niektórych kolagenoz.
 • HARMONY BABY jest innowacyjnym sposobem na pozbywanie się trądziku, pękających naczynek (tzw. "pajączki), przebarwień skóry i tym podobnych zmian dermatologicznych. Metoda Harmony Baby może być stosowana na każdej części ciała.

Przeszczep włosów - dla kogo?

Reklama

Sky Clinic szczyci się dominującą pozycją wśród wszystkich trychologicznych placówek w Polsce! Wyspecjalizowana kadra, wysokiej jakości sprzęt i indywidualne podejście do każdego pacjenta przynoszą rezultaty! Przeszczepiliśmy włosy już tysiącom Polaków! Zabieg dedykowany jest wszystkim (kobiety i mężczyźni), którzy borykają się z problemem łysienia, przerzedzenia, zakolami, cofaniem linii czoła. Nasi eksperci doradzają, wspierają, odpowiadają na wszystkie pytania, wyjaśniają każdy etap zabiegu.

Wypadanie włosów nie zawsze ma przebieg naturalny. Jedną z najczęściej występujących w populacji chorób związanych z patologiczną utratą owłosienia jest łysienie androgenne związane z nadwrażliwością mieszków włosowych na metabolit testosteronu, którym jest dihydrotestosteron (DHT). Enzym 5-alfa-reduktaza powoduje przemianę testosteronu w jego pochodną, która wykazuje kilkukrotnie silniejsze działanie na brodawkę włosową. Receptory androgenowe są białkami rozmieszczonymi na powierzchni komórek tworzących gonady płciowe, np. jądra. W okolicach intymnych owłosienie jest nieco inne, niż na głowie - włosy są grubsze, a zatem wymagają silniejszego aktywatora do wzrostu. DHT przypadkowo łączy się jednak z receptorami mieszków włosowych na głowie, gdzie ich intensywna stymulacja inicjuje wypadanie. Pod wpływem DHT dochodzi do syntezy IL-1 (interleukia-1), TNF-alfa (czynnik martwicy nowotworów) przez brodawkę włosa, co powoduje skrócenie anagenu - aktywnej fazy wzrostu włosa, kiedy to komórki mieszka intensywnie proliferują. Mieszek włosowy przechodzi z warstwy siateczkowatej do części brodawkowatej skóry, co jest równoznaczne z tym, że nowe włosy są coraz to cieńsze, a łodyga słabsza i skłonna do wypadania. Oczywiście, jest to jedna z wielu możliwych przyczyn wypadania włosów. Specjaliści Sky Clinic do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny! Do transplantacji używamy niepowtarzalnego innowacyjnego robota ARTAS, którego cechuje wysoka precyzja w działaniu. Zabieg jest mało inwazyjny i bezbolesny, a efekty szybkie i satysfakcjonujące. Co ważne, okres regeneracji pozabiegowej jest bardzo szybki w porównaniu do innych metod. Mieszki włosowe do przeszczepu pobierane są potylicy, dzięki czemu są mocne i odporne na wypadanie. Przez specjalistów SCY CLINIC stosowany jest symulator efektów i gęstości owłosienia, a więc powodów do obaw nie ma! Pacjent od razu ma świadomość swojej metamorfozy. Aktywnie wspieramy walkę o zdrowy wygląd!

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kobieta trzymająca w rękach buteleczkę z kwasem hialuronowym
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na pielęgnację skóry twarzy i poszukuje skutecznych sposobów na poprawę jej kondycji. Jednym z najpopularniejszych składników, który zdobył ogromną popularność w branży kosmetycznej, jest kwas hialuronowy. To prawdziwa rewolucja w pielęgnacji skóry, a jego działanie przynosi spektakularne efekty. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o kwasie hialuronowym na twarz.
Zabieg mezoterapii igłowej
Marzysz o gładkiej, promiennej skórze bez zmarszczek i niedoskonałości? Mezoterapia igłowa to innowacyjny zabieg, który może spełnić Twoje marzenia. Dzięki precyzyjnym ukłuciom igieł, mezoterapia igłowa dostarcza skórze niezbędne substancje odżywcze, witaminy i minerały, poprawiając jej kondycję i wygląd. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o mezoterapii igłowej - od jej efektów i ceny, po to jak wygląda zabieg przed i po.
Kobieta blond włosy na łóżku w gabinecie kosmetycznym w trakcie wykonywania zabiegu medycyny estettycznej
[p]Zdarza się, że niektórzy potencjalni klienci gabinetów medycyny estetycznej bardzo lekko podchodzą do możliwości, jakie daje właśnie ta dziedzina. Uważają, że konkretne zabiegi medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej to po prostu drobna korekta wyglądu... Nic bardziej mylnego. Nie możemy zapominać, że medycyna estetyczna to także medycyna, a to nakłada na osoby zajmujące się nią szczególną odpowiedzialność. Zaniedbania mogą przecież doprowadzić do powikłań...
Reklama
Reklama
Reklama