syrop z imbiru w butelkach
canva.com

Syrop z imbiru – ten naturalny lek na przeziębienie postawi Cię na nogi

Jesteś fanką naturalnych leków. Doskonale trafiłaś. Syrop z imbiru, który chcemy Cię zaproponować, z pewnością postawi Cię na nogi w trakcie przeziębienia. Możesz go wykonać w bardzo prosty sposób i przechowywać przez jakiś czas. Dlatego warto zrobić więcej syropu, by zawsze w kryzysowej sytuacji mieć go pod ręką.
Reklama

Syrop z imbiru – składniki

Do przygotowania syropu z imbiru, który jest doskonałym, naturalnym lepiej, potrzebne są zaledwie 3 składniki. Jakie?

  • 2 szklanki cukru trzcinowego
  • 400 g świeżego imbiru (korzeń)
  • 300 ml wody
syrop z imbiru w buteleczkach
canva.com

Syrop z imbiru – przygotowanie

Na początek wybieramy garnek z grubym dnem. Następnie zastanów się, czy chcesz, żeby Twój syrop był bardzo ciemny i mocno palony, czy raczej jaśniejszy.

W przypadku tej drugiej opcji, wsypujemy cukier do garnka i podgrzewamy go długo na małym ogniu, cały czas mieszając. Po jakimś czasie dolewamy wodę.

Reklama

(jeśli syrop ma być jaśniejszy, cukier podgrzewamy krócej).

Imbir dokładnie umyj. Nie obieraj. Razem z tą jego skórką (jest bardzo aromatyczna) pokrój go na grube plastry i dorzuć do wody z cukrem. Wymieszaj dokładnie i przykryj pokrywką, a później odstaw na jakieś 60 minut. Wszystko musi się gotować na wolnym ogniu, żeby nic się nie przypaliło. Dla bezpieczeństwa, podnoś pokrywkę co jakiś czas, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Po upływie 60 minut możesz zdjąć pokrywkę, ale Twój syrop z imbiru musi gotować się jeszcze przez godzinę. Następnie przecedzamy wszystko, a gotowy syrop wlewamy do ozdobnej buteleczki.

Imbir z syropu możesz wykorzystać na przykład do zimowej, rozgrzewającej herbaty. Dodaj do niego jeszcze plastry pomarańczy i goździki.

Dzienna dawka syropu z imbiru to około 2 łyżeczki. Choć jest od świetnym wspomagaczem w trakcie leczenia przeziębienia, to można go też pić zapobiegawczo.

Reklama
Autor - Monika Ludkiewicz
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.ludkiewicz@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama