apetyt na słodycze

Tak ograniczysz słodycze. Wystarczy, że zmienisz JEDNĄ rzecz!

Im mniej jesz słodyczy, tym lepiej dla Twojego zdrowia, sylwetki, a nawet samopoczucia czy też poziomu energii. Przekąski, w których kryje się przede wszystkim czysty cukier i to w dużych ilościach, nie są nikomu potrzebne do szczęścia, bo to, co tak naprawdę robią, to jedynie poprawiają nasz nastrój, choć i to działanie jest wyłącznie pozorne, o czym sam na pewno wielokrotnie mogłeś się już przekonać.
Reklama

Ograniczenie słodyczy jest natomiast możliwe. Jeżeli sam chcesz je wdrożyć do swojego stylu życia, skorzystaj z poniższych metod.

Czy można łatwo ogranicyzć słodycze?

Nie myśl, że zdrowa dieta musi wiązać się z ciągłymi i niekończącymi się wyrzeczeniami. Zmień swój sposób myślenia na temat zdrowego żywienia i zacznij stosować zasadę 80/20, która oznacza, że 80% diety powinny stanowić produkty jak najmniej przetworzone, pełnoodżywcze i zdrowe, a 20% można przeznaczyć na żywność bardziej przetworzoną i niekoniecznie aż tak dobrą dla organizmu. Takie podejście pozwoli ci spać spokojnie i nie katować się myślą o czekoladach, batonikach i innych słodyczach. Nareszcie znajdziesz na nie miejsce w swoim jadłospisie, by nie musieć całkowicie z nich rezygnować, a od czasu do czasu sprawić sobie jednak tę drobną przyjemność.

A jak ograniczyć słodycze bez żadnego wysiłku?

Otóż te wszystkie standardowe przekąski, oparte na najzwyklejszym białym cukrze, początkowo, póki nie będziesz w stanie całkowicie się im oprzeć, możesz zastępować zdrowszymi łakociami, słodzonymi erytrytolem, ksylitolem lub stevią.

Reklama

Odstaw od siebie wszelkie słodkie gazowane napoje z dodanym cukrem i zastąp je podobnymi napojami, tyle że występującymi w wersji zero bądź light. Zainteresuj się również domowymi zdrowymi wypiekami. Doskonałe słodycze możesz przygotować z naturalnych i nieprzetworzonych składników, takich jak daktyle, wiórki kokosowe, gorzkie kakao czy też miód.

Słodycze potrafią uzależniać, ale ty wcale nie musisz poddać się temu zgubnemu uzależnieniu. Odstawienie słodyczy efekty naprawdę są warte tego, by oduczyć się jedzenia cukru i sięgać po niego jak najrzadziej tylko się da.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama