Tęczowe dziecko
Canva.com

Tęczowe dziecko - ukojenie po stracie dla każdej matki

Tęczowe dziecko to pociecha, która pojawiła się na świecie po trudnej lub utraconej ciąży. Takie dzieci wnoszą niezwykłą radość i nadzieję, że przyjdą lepsze dni, a świeżo upieczona mama będzie szczęśliwa i spełniona. Co warto wiedzieć o tęczowych dzieciach?
Reklama

Dziecko, które daje nadzieję na lepsze dni

Tęczowe dziecko
Canva.com

Poronienie to jedno z najgorszych i traumatycznych przeżyć w życiu każdej kobiety, jak i mężczyzny. Podobnie jest w przypadku narodzin martwego dziecka. Wielka rozpacz, ból i cierpienie przez wiele dni, tygodni, a czasem nawet lat rujnuje życie rodziców i prawie całkowicie skreśla nadzieję, że jeszcze los się do nich uśmiechnie. Często niespodziewanie pojawiają się w życiu takich par tęczowe dzieci.

Reklama

Nazwa tęczowe dziecko nawiązuje do piękna tęczy po burzy, która jest symbolem dobrej pogody, szczęścia, pozytywnych wibracji. Matki tęczowych dzieci mają szansę na spełnienie i szczęście, jednocześnie nie zapominają o swoich nienarodzonych potomkach. Tzw. Gwiezdne mamy najczęściej przy pytaniu, ile mają dzieci podają liczbę o jeden wyższą. Tęczowe niemowlę wnosi do życia rodziców kolory, radość i niewyobrażalne spełnienie marzeń.

Tęczowe dziecko
Canva.com

Na Instagramie, na blogach oraz video blogach coraz więcej pojawia się profili tęczowych mam oraz tęczowych ojców. Dzielą się oni swoim przeżyciami, doświadczeniami, a także tworzą grupy wsparcia dla tych, którzy z ufnością czekają na dziecko, czyli swoje spełnienie marzeń. 22 sierpnia obchodzimy Dzień Tęczowego Dziecka, a 15 października - Dzień Dziecka Utraconego.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama