Mama z noworodkiem na pierwszym spacerze.
Canva

Pierwszy spacer z noworodkiem. Co musisz o nim wiedzieć?

Pierwszy spacer to duże wydarzenie zarówno dla rodziców dziecka, jak i dla maluszka. Jak się do niego przygotować i co warto o nim wiedzieć. A przede wszystkim, kiedy można na taki spacer pójść? Czy zawsze obowiązują te same zasady? Co zrobić, kiedy zdrowie mamy nie pozwala na dłuższe wycieczki? Przeczytaj!
Reklama

Pierwszy spacer noworodka — kiedy na niego pójść?

Przypomnij sobie, jak opuszczałaś szpital z dzieckiem. Najpierw musiałaś wyjść z budynku, podejść do auta lub autobusu, następnie przemieścić się z pojazdu do domu...

Tak, Twoje dziecko tak naprawdę odbyło już pierwszy spacer! I o ile stan zdrowia maluszka i mamy na to pozwala, można od razu wychodzić na następne. Naprawdę nie musisz czekać kilku dni.

Mama przytula noworodka przed pierwszym spacerem.
Canva

Pierwszy spacer noworodka — lato a zima

Reklama

Pora roku nie jest żadnym przeciwskazaniem do wcześniejszego wyjścia. Ważne, żeby dostosować ubiór dziecka do panujących warunków atmosferycznych. Co nie zmienia faktu, że można wychodzić również podczas mrozu.

Podczas upałów trzeba wychodzić w porach, kiedy jest najchłodniej, najlepiej od rana lub wieczorem. Absolutnie nie wolno tego robić w samo południe!

Latem musisz nasmarować dziecko kremem z filtrem, a zimą preparatem chroniącym przed mrozem.

Pierwszy spacer noworodka — czego nie robić?

Pamiętaj, że pod żadnym pozorem nie wolno nakrywać wózka pieluchą! Sprawia to, że do wnętrza nie dolatuje powietrze. Do ochrony przed słońcem służą parasolki.

Pilnuj też, żeby nie ubierać maluszka zbyt ciepło. Przegrzanie jest bardziej niebezpieczne niż wyziębienie.

Mały noworodek przed pierwszym spacerem.
Canva

Spacer z dzieckiem, a zdrowie mamy

Jeśli nie czujesz się najlepiej w połogu, nie zmuszaj się do spacerów. Musisz się oszczędzać. Wyślij dziecko na spacer z tatą lub kimś innym. Jeśli nie masz takiej możliwości, weranduj je na balkonie lub przy szeroko otwartym oknie.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama