Naturalny makijaż nude na wesele
Canva.com

Ten makijaż to hit na wesela. Jak go zrobić?

Nawet jeśli nie masz talentu do makijażu i też nie za bardzo chcesz zgłębiać umiejętności w tym temacie, jesteś w stanie wykorzystać moc kolorowych kosmetyków do poprawiania swojego wyglądu i dopasowywania go do konkretnych okazji. Zacznij jednak od czegoś prostego, czyli np. od makijażu w wersji nude.
Reklama

Podstawowy makijaż nudziak pasuje do każdego typu urody, a ponadto sprawdza się zawsze i wszędzie oraz komponuje się z różnymi stylizacjami i wszystkimi kolorami ubrań, ponieważ ma neutralny wygląd i bardzo naturalny charakter.

Najważniejsze jest oko

W takim makijażu najważniejszą rolę odgrywa zwykle makijaż oka, więc to na nim musisz się najbardziej skoncentrować i poświęcić mu najwięcej swojej uwagi. Malowanie rozpocznij od pokrycia obu powiek delikatnym jasnym beżem. Rozprowadź go dokładnie na całej ruchomej powiece i delikatnie wyjedź nim powyżej, by dotrzeć niemalże do samych brwi i uzyskać równomierny odcień skóry właśnie w tych sferach. Jaśniejszym i bardziej błyszczącym cieniem zaakcentuj wewnętrzny kącik oka.

Reklama

Puchatym miękkim pędzelkiem rozetrzyj ten kącik, aby przenieść niewielką ilość cienia na wewnętrzną powiekę, tuż przy linii rzęs, a także wjechać ją delikatnie na sam początek ruchomej powieki.

Nawet taki naturalny i neutralny makijaż domaga się przynajmniej jednego mocniejszego akantu, którym będzie cień w odcieniu toffi umieszczony w załamaniu powieki, zwłaszcza w jej zewnętrznej części. Jeżeli poczujesz, że czegoś w tym makijażu brakuje, dodaj do niego cienką kreskę namalowaną niemalże na samej linii powiek i delikatnie wyciągnij ją na bokach, tworząc zawadiackie jaskółki, które świetnie otwierają spojrzenie.

Co zrobić z ustami?

Beżowy makijaż oczu prezentuje się naprawdę pięknie, ale jeśli to piękno nie ma zostać przytłoczone przez pewne niedoskonałości, musisz zadbać przy nim jednocześnie o odpowiedni makijaż reszty twarzy.

Reklama

Wyrównaj koloryt cery lekkim podkładem lub kremem BB i nałóż niewielką ilość rozświetlacza nad kości policzkowe. Usta pomaluj matową szminką o neutralnej barwie, a rzędy pokryj wydłużającą maskarą - czarną lub brązową.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama