makijaż foxy eyes
canva.com

Wiosenne foxy eyes - instrukcja krok po kroku

Foxy eyes jest rodzajem make-upu, który już od jakiegoś czasu mocno siedzi w trendach. Należy on do jednego z najbardziej zmysłowych typów makijażu oczu. Przedstawiamy instrukcję jak wykonać jego wiosenną odsłonę.
Reklama

Jak wygląda makijaż foxy eyes?

Foxy eyes, czyli lisie oczy - ich cechą charakterystyczną jest taki sposób poprowadzenia kreski nad górną linią rzęs, że oczy sprawiają wrażenie tajemniczo przymrużonych, nieco skośnych. Ważne jest też wizualne podniesienie końców brwi. Oczywiście modelka na zdjęciu, którym będziemy się posługiwać dla wzmocnienia efektu ma dodatkowo doklejone na skroniach taśmy unoszące, ale z poniższej instrukcji dowiesz się jak wystylizować brwi, aby jak najbardziej “wyciągnąć” je do góry.

Makijaż oczu w stylu foxy eyes

Przyglądając się zdjęciu postępuj według instrukcji krok po kroku.

  1. Rozpocznij od przemycia skóry wacikiem nasączonym tonikiem, poczekaj aż tonik odparuje.
  2. Teraz rozprowadź na powiekach bazę pod cienie. Ważne - aby jasne cienie miały nasyconą barwę po nałożeniu na skórę baza musi być jak najbardziej jasna. Nie przesadź też z jej ilością, żeby nie gromadziła się w załamaniach powiek.
  3. Wykonaj brązowym cieniem płynną linię unoszącą się w kierunku skroni i rozblenduj ją pod brwi.
  4. Pod linią, w wewnętrznym kąciku nałóż jasnofioletowy cień i rozprowadź go do ⅓ powierzchni powieki.
  5. Pozostałą przestrzeń pod brązową linią pokryj cieniem w jasnym limonkowym kolorze.
  6. Eyelinerem wykonaj graficzną kreskę nad górną linią rzęs - wewnętrznym kąciku ma być cieniutka i ma rozszerzać się w kierunku zewnętrznego kącika.
  7. Teraz najważniejszy etap makijażu. Graficzną kreskę w zewnętrznym kąciku przeciągnij w stronę skroni, a w wewnętrznym kąciku wykonaj ostre zakończenie - tak jak jest to widoczne na zdjęciu.
  8. Rozprowadź na rzęsach tusz skupiając się najbardziej na zewnętrznym kąciku oka. Efekt lisich oczu bardzo wzmacniają half lashes - są to sztuczne rzęsy na pasku o takiej długości, że podkreślają właśnie tylko zewnętrzne kąciki.
cienie do powiek
canva.com

Stylizacja brwi w stylu foxy eyes

Aby jeszcze bardziej spotęgować wrażenie unoszącego się oka wystylizuj też brwi. Wyczesz je szczoteczką do góry, po czym przy pomocy żelu lub mydełka do brwi utrwal takie wyczesanie. Jak produkt zastygnie, to przy pomocy cienkiego skośnego pędzelka i cieni kolorem dobranym do brwi, narysuj kilka “włosków” wyciągając zewnętrzne części brwi do góry.

Reklama
Autor - Gabriela Ganczarska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
g.ganczarska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama