Gamer
Canva.com

Twój facet uwielbia grać w gry i chcesz mu coś podarować na święta? Sprawdź ten poradnik!

Kupowanie prezentów dla graczy nie jest trudne. Nawet jeśli mają wszystkie potrzebne im urządzenia, to zawsze znajdą się gry, z których otrzymania będą szczęśliwi. Na co zwrócić uwagę wybierając taki prezent dla gracza?
Reklama

Gra w prezencie

Na rynku dostępna jest ogromna liczba różnorodnych gier. Dowolnie można przebierać w gatunkach, platformach i produkcjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a znalezienie prezentu nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Nawet osoby niezaznajomione z rozrywką wirtualną są w stanie wybrać wartościowy podarunek dla gracza. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę kilka istotnych zagadnień.

Wiek gracza

Nie wszystkie gry przeznaczone są dla młodszych odbiorców. Na szczęście nie trzeba mieć większej wiedzy na ten temat, ponieważ przy każdej grze znajduje się oznaczenie PEGI. Jest to informacja o treściach zawartych w danej produkcji, a także zakres wieku odbiorcy, do jakiego kierowana jest dana gra.

Gatunek gry

Gamer
Canva.com

Tutaj trzeba znać preferencje osoby, dla której kupowany jest prezent. Gry dzielą się na wiele różnorodnych gatunków (np. gry akcji, przygodowe, platformowe, strategiczne, RTS, ekonomiczne, fantasy, horrory czy symulatory). Po przeprowadzeniu wywiadu z graczem lub jego bliskimi można przejść do kolejnego kroku.

Platforma

Gry wideo przeznaczone są na różne konsole i trzeba wybrać tytuł przystosowany do urządzenia, z którego najchętniej korzysta gracz. Może to być komputer osobisty (PC), PlayStation, Xbox czy Nintendo Switch.

Reklama

Każda wersja gry ma oznaczenie, na jaki rodzaj platformy jest przeznaczona.

Nośnik

Gry wideo mogą być zapisane na nośnikach (płytach DVD) lub w postaci cyfrowego klucza. Cena w obu przypadkach jest podobna, a oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Gra zapisana na fizycznym nośniku może mieć wartość kolekcjonerską i dobrze komponuje się z pozostałymi grami na półce. Wersja cyfrowa jest jednak wygodniejsza, nie zajmuje miejsca w pokoju, a niektóre z nowoczesnych komputerów nie mają czytników płyt DVD.

Upodobania gracza

Najważniejsze jest, aby wziąć pod uwagę preferencje danego gracza. Jeśli prezent ma być niespodzianką, dobrze będzie wypytać nie tylko o ulubione gatunki gier, ale również o konkretne tytuły, który przypadku graczowi do gustu.

Reklama

Na tej podstawie można z łatwością wybrać odpowiednie produkcje (trzeba jednak uważać, aby nie kupić tytułu, który gracz już przeszedł).

Znacznie skuteczniej i bezpieczniej jest jednak zapytać wprost o wymarzone gry. W ten sposób uniknie się wszelkich pomyłek i problemów z wyborem produkcji, a radość gracza będzie równie wielka, jak w przypadku niespodzianki.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama