Pierścionek zaręczynowy
Canva.com

Planujesz się oświadczyć w Wigilię? Sprawdź, czy pierścionek z diamentem to dobry pomysł

Na zaręczynach raczej nie powinno się oszczędzać. Ważne jest to, jakie uczucie łączy dwoje osób, jednakże pierścionek zaręczynowy, wręczany ukochanej, ma być jednak symbolem tego uczucia, dlatego raczej nie powinien kosztować 50 złotych i nie powinien zostać kupiony na targu, bądź w zwykłym odzieżowym sklepie czy pospolitym butiku.
Reklama

Prawdziwe pierścionki zaręczynowe z diamentem są warte tego, by nieco więcej za nie zapłacić, tak jak warta jest tego prawdziwa miłość.

Co symbolizują diamenty?

Pierścionek zaręczynowy
Canva.com

Diamenty symbolizują elegancję i szlachetność. Wyrażają piękno w najczystszej jego postaci, są wzorem doskonałości i świadczą o perfekcji uczucia. Tu nie chodzi o to, że związek musi być idealne, bo żaden taki nie jest, albowiem kłótnie są czymś normalnym. Perfekcja kryje się bardziej w ciągłym dążeniu do bycia lepszym nie tylko dla siebie, ale również i dla tej drugiej osoby.

Reklama

Na związek trzeba pracować przez cały czas, zarówno na samym początku, gdy zaczyna się ze sobą chodzić tak jak i po zaręczynach czy już nawet po ślubie, po kilkudziesięciu latach małżeństwa. Trwałość związku, którą tylko w ten sposób można uzyskać, to kolejny przymiot charakterystyczny właśnie dla diamentów.

Pierścionek zaręczynowy to coś więcej niż biżuteria

Można więc powiedzieć, że wręczając ukochanej pierścionek zaręczynowy z diamentem, sugeruje się jej, iż ma się nadzieję na trwały związek, który nie zakończy się po pierwszej większej kłótni, a z każdym kolejnym przeżytym kryzysem będzie stawać się coraz mocniejszy, aż ostatecznie nic nie będzie w stanie go przerwać. Diamenty są pięknymi kamieniami.

Stanowią pewną namiastkę luksusu, która mimo wszystko nie kosztuje aż tak dużo, by tylko nieliczni mogli sobie na nią pozwolić. Diamenty różnią się od siebie wielkością i w zależności od niej oraz od swojego ogólnego wykonania mogą przyjmować totalnie inne ceny, a zatem nie trzeba z góry uznawać ich za coś strasznie drogiego.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama