Dracena w donicach
Canva.com

Tych roślin lepiej nie trzymaj w sypialni. Są szkodliwe dla zdrowia

Kwiaty doniczkowe to piękne ozdoby, które mogą dodać uroku i świeżości do każdego wnętrza. Jednak niektóre rośliny mogą być szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak sypialnia, gdzie spędzamy dużo czasu podczas snu.
Reklama

Żyłka (Spathiphyllum)

Choć jest to popularna roślina doniczkowa, żyłka może być szkodliwa dla osób z alergiami lub astmą. Wydziela pyłki, które mogą powodować podrażnienie dróg oddechowych, a nawet astmę u wrażliwych jednostek.

Juka (Yucca)

Juka jest piękną rośliną o wysokich, strzelistych liściach, ale może być szkodliwa dla zwierząt domowych, zwłaszcza dla kotów. Liście juki zawierają toksyczne substancje, które mogą powodować nieprzyjemne objawy, takie jak nudności, wymioty i biegunka.

Aloe vera

Aloe vera jest znana ze swoich właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych, ale może powodować podrażnienie skóry u niektórych osób.

Potos (Epipremnum aureum)

Potos, zwany także języczkiem sueckim, jest popularną rośliną doniczkową o liściach w kształcie serca.

Reklama

Jednak może być toksyczny dla zwierząt domowych, zwłaszcza dla kotów i psów.

Dracena (Dracaena fragrans)

Dracena to elegancka roślina doniczkowa, ale może powodować podrażnienie przewodu pokarmowego u zwierząt domowych, takich jak koty i psy, jeśli zostaną zjedzone. Jeśli masz zwierzęta, które mają tendencję do żucia roślin, lepiej przenieś dracenę do innego pomieszczenia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama