W czasie własnoręcznego szycia ubrań kobiece dłonie z centymetrem wśród materiałów nici przyborów krawieckich
Materiał partnera

Ubrania uszyte własnoręcznie - dlaczego warto?

Poprzez modę można wyrazić siebie. Jednocześnie nietrudno zauważyć, iż w większości sklepów asortyment jest bardzo podobny. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby szyć ubrania własnoręcznie. Dziś podpowiemy Wam, dlaczego warto.
Reklama

Ubrania szyte własnoręcznie - jakość na najwyższym poziomie

Zapewne przeglądając ofertę sklepową zauważyliście, że jakość ubrań często pozostawia wiele do życzenia. Wielu producentów stosuje najtańszy poliester, który jest nieprzyjemny w dotyku, a do tego już po jednym praniu mechaci się. Nie bez znaczenia pozostaje również krój odzieży. Wiadomym jest, że każda kobieta ma inną figurę. Jedne mają typ klepsydry, a drugie gruszki, a inne np. jabłka. Niestety odzież szyta jest na jeden krój, przez co trudno dopasować ją do sylwetki. Oczywiście nie oznacza to, że nie można kupić naprawdę stylowych ubrań, które sprawią, że kobieta czy mężczyzna poczuje się pewniej. Jednak niestety taka odzież jest bardzo droga. Na szczęście można obłędnie się prezentować i nosić odzież idealnie dopasowaną do sylwetki. Wystarczy wybrać materiały na metry i rozpocząć szycie ubrań własnoręcznie.

Reklama

Macie wtedy pewność, że ubrania będą naprawdę dobrej jakości. Możecie wybierać gramaturę czy rodzaj materiału, a także kolor samodzielnie. Ubrania mogą być idealnie dopasowane do Waszych ciał. Można powiedzieć, że poczujecie się niczym Marylin Monroe, na której zszywano sukienki. Wreszcie możecie nosić ubrania, które naprawdę Wam się podobają, a do tego pozbędziecie się kompleksów. 

Ekologia przez wielkie O 

Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że większość z nas wydaje na ubrania za dużo, a do tego dokonuje często nieudanych zakupów. Czasami dana odzież podoba nam się tak bardzo, że ją kupujemy, natomiast w domu okazuje się, że krój nie jest idealny dla nas. I tak właśnie ubranie, zamiast zostać zwrócone, ląduje na dnie szafy. Niestety poprzez takie działanie przyczyniamy się do jeszcze większego zanieczyszczenia środowiska, które i tak jest bardzo zanieczyszczone.

Reklama

Warto więc zrobić coś dobrego dla natury i zacząć szyć ubrania samodzielnie. W ten prosty sposób będziecie generować mniejszą ilość śmieci, a przy tym nie musicie rezygnować z modnego wyglądu. Często można usłyszeć, że wyobraźnia jest nieograniczona. Niewątpliwie trudno się z tym nie zgodzić, a szyjąc ubrania własnoręcznie możecie ją wykorzystać, ale też pobudzić kreatywność. Możecie wykorzystywać różne źródła modowe czy czasopisma, ale też inspirować się stylizacjami gwiazd. Możecie szyć suknie wieczorowe, garnitury czy kreacje koktajlowe. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne i każdy może nauczyć się szyć. Możecie zapisać się na kurs, ale również oglądać różne poradniki, choćby na Youtube. Wystarczą tylko chęci i zaangażowanie, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania. 

Reklama

Oszczędność jest ważna 

Szycie ubrań własnoręcznie to także spora oszczędność. Oczywiście na początek trzeba zainwestować w materiały czy maszynę, ale jednak po krótkim czasie inwestycja naprawdę szybko się zwraca. Swoją drogą uszyte już ubrania możecie dowolnie przerabiać, ale też sprzedawać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć własne atelier. Zatem nie pozostaje nic innego jak spróbować szyć ubrania własnoręcznie, gdyż trudno dopatrzeć się w takim rozwiązaniu jakichś wad.       

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama