Płatki owsiane
Canva.com

W tych produktach jest dużo magnezu. Jedz je często, a efekty będą rewelacyjne

Magnez jest minerałem niezbędnym do życia. Magnez wpływa również na funkcjonowanie układu odpornościowego i przekazywanie impulsów nerwowych. Niedobór tego makroskładnika prowadzi do szeregu niepożądanych chorób, w tym nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej spowodowanej niedokrwieniem mięśnia sercowego.
Reklama

Jakie jest zapotrzebowanie na magnez w organizmie człowieka?

Dzienne zapotrzebowanie na magnez dla przeciętnej osoby dorosłej wynosi około 280 mg dla kobiet i 350 mg dla mężczyzn. Magnez jest wydalany głównie przez produkty moczopędne i przeczyszczające. Są to głównie kawa, herbata, zioła i leki. Produkty o wysokiej zawartości magnezu mogą pomóc w wielu dolegliwościach.

Typowe objawy niedoboru magnezu

Skurcze, drganie powiek i drętwienie nóg i rąk to objawy niedoboru magnezu. Zamiast przyjmować suplementy, warto przeanalizować swoją dietę i sięgnąć po produkty bogate w magnez.

W czym znajdę magnez?

Magnez znajduje się w nasionach. Szczególnie bogate w magnez są pestki dyni i słonecznika. W poszukiwaniu źródeł magnezu nie należy zapominać o płatkach owsianych. Płatki owsiane są podstawowym składnikiem produktów śniadaniowych, takich jak musli. Magnez dodawany do musli znajduje się nie tylko w płatkach owsianych, ale także w orzechach, nasionach i suszonych owocach, takich jak suszone morele, śliwki i rodzynki sułtańskie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama