Kobieta śpiąca zdrowym snem w wygodnym łóżku z opaską na oczach
Materiał partnera

Ważne aspekty zdrowego snu wpływające na nasz organizm

Sen nie tylko jest jedną z największych przyjemności w naszej zabieganej codzienności, ale jest wręcz niezbędny dla naszego życia. Osoby cierpiące na bezsenność, które sypiają krótko, wybudzają się w nocy i mają problemy z zaśnięciem, wiodą życie pełne dyskomfortu. Pogarsza się przede wszystkim ich zdolność koncentracji i zapamiętywania. Oprócz tego stają się mniej uważne, rozdrażnione, a ich organizm nie funkcjonuje jak u zdrowego człowieka. Jak powinien wyglądać prawidłowy sen?
Reklama

Zasypianie i budzenie się o stałych porach

Aby prawidłowo wykorzystać nocny wypoczynek, potrzebujemy około 8 godzin snu. Równie ważne jak jego długość jest jednak również dostosowanie go do własnego rytmu dobowego. Są osoby, które najlepiej funkcjonują wieczorami i kładą się spać późno, ale za to śpią do południa. Z kolei ranne ptaszki najlepiej funkcjonują w pierwszej połowie dnia. Aby utrzymywać maksimum swojej wydajności, muszą kłaść się około 22-23. Nieważne, jakie są Twoje preferencje. Zadbaj o to, aby kłaść się i wstawać o stałych porach – Twój organizm lepiej się wtedy przygotuje do snu. Będzie też przyzwyczajony, aby budzić się bez budzika!

Komfortowe warunki snu

Zatroszcz się o to, aby w Twojej sypialni było chłodno, i aby była ona dobrze wywietrzona.

Reklama

Zasuń zasłony, zgaś wszelkie światła i nie używaj ekranów telefonu czy telewizora przed snem. Odetnij się od źródeł mocnego, zwłaszcza niebieskiego światła. Wszystko po to, aby Twój organizm poczuł, że jest już wieczór i czas na sen. Świeża pościel, lawendowy olejek, muzyka relaksacyjna, ciepła kąpiel – to wszystko może pomóc Ci w łatwiejszym zaśnięciu i zrelaksowaniu mózgu. To właśnie ten organ warto wspierać na różne sposoby. Jeden z nich to sięgnięcie po dobre suplementy – na przykład te dostępne na https://pl.labone.store/kategoria/pamiec-i-koncentracja.

Jak dbać o organizm, aby lepiej spać?

W czasie snu komórki Twojego organizmu regenerują się. Dzieje się tak, ponieważ nie muszą już wykonywać swojej zwyczajnej pracy – albo odpoczywają, albo znacząco spowalniają swoje funkcje.

Reklama

To sprawia, że jeśli sypiasz dobrze, to lepiej myślisz. Aby się o tym przekonać, możesz spróbować suplementacji o której więcej znajdziesz na https://pl.labone.store/kategoria/sen-i-relaks.

Stres, ciągłe zabieganie i mnóstwo obowiązków na głowie niestety nie służą regeneracji. Gonitwa myśli sprawia, że trudniej jest zasnąć. Możesz też wybudzać się w nocy. Z pewnością rano będziesz umiał ocenić, czy Twój sen był wystarczająco regenerujący. Niestety, wiele osób twierdzi, że nie wysypia się właściwie. Właśnie dlatego warto zrezygnować z alkoholu i papierosów na rzecz zdrowego żywienia i wody, a także dbać o swój mindfullness – na różne znane Ci sposoby!

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama