Tłuste włosy
Canva.com

Wcierka do skóry głowy - jak stosować i czy warto?

Sporo mówi się już o tym, że na efektywność pielęgnacji włosów wpływ ma nie tylko to, co jest nakładane bezpośrednio na pasma (czyli wszelkie maski i odżywki), ale również i to, czego używa się na skórze głowy, czyli w jaki sposób się ją pielęgnuje, o ile oczywiście się to robi (a jest to jednak wymagane i pożądane).
Reklama

Jak pielęgnować włosy na co dzień?

Pielęgnacja naskórka nie polega natomiast wyłącznie na jego codziennym oczyszczaniu przy pomocy lekkiego naturalnego szamponu. Jej stałym elementem kosmetycznym powinny być również wcierki do skóry głowy, za sprawą których zadba się o dodatkowe nawilżenie i odżywienie naskórka, poprawi się krążenie i zapewni skórze to, czego ona naprawdę potrzebuje, zamiast tylko ją oczyszczać i przez to też podrażniać oraz wysuszać.

Wcierki mogą i powinny być używane przez wszystkich.

Nieco większą ostrożność przy ich aplikacji muszą zachować te osoby, które zmagają się z problemem nadmiernego przetłuszczania się skóry i włosów, albowiem wcierka może delikatnie pogłębić ten problem, zwłaszcza jeśli będzie używana za często i w zbyt dużej ilości. Ponadto wcierki do skóry głowy o bogatszym składzie, zawierające większą ilość natłuszczających olejów i olejków, mające na celu kompletną regenerację naskórka, tuż po użyciu i wmasowaniu ich w skórę zawsze powinny być dokładnie spłukiwane.

Reklama

Najlepiej spłukiwać je dwukrotnie, aby mieć całkowitą pewność, że żadna ilość oleju lub innych substancji odżywczych bądź nawilżających nie osiadła na skórze bądź włosach. Aplikację wcierki należy wykorzystać do wykonania delikatnego masażu. Samymi opuszkami palców wystarczy delikatnie rozcierać skórę głowy, jednocześnie odpowiednio rozprowadzając na niej olejowy nawilżający produkt.

Aktualnie trafiające na rynek wcierki do skóry głowy powoli stają się tak samo zróżnicowane jak szampony, maski i odżywki. Dopasowuje się je do typu skóry oraz problemów włosów. Najlepsze z nich mają proste i naturalne składy, które nikomu nie powinny szkodzić.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama