Aktywna Wielkanoc
Canva.com

Wielkanoc poza domem. Jak spędzić aktywnie czas z rodziną?

Od lat każdy z nas był nauczony, że Wielkanoc spędza się z bliskimi przy suto zastawionym stole. Jeśli jednak macie ochotę spędzić ten wolny czas bardziej aktywnie, to przygotowaliśmy dla was kilka pomysłów, co zrobić, aby dobrze się bawić i odpocząć od codziennych obowiązków na łonie natury.
Reklama

Tradycyjne spędzanie okresu świąt Wielkiej Nocy nie jest już takie oczywiste, jak przed kilkoma latami. Teraz coraz częściej Polacy stawiają na aktywne wyjazdy w góry, nad morze, a także za granicę. Taka forma świętowania pozwoli nam uniknąć wielu godzin spędzonych w kuchni, a także wizyt gości, które nie zawsze każdemu sprawiają przyjemność.

Tatry, Beskidy, a może Bieszczady?

Aktywna Wielkanoc
Canva.com

Jednym z najpopularniejszych kierunków są oczywiście góry.

Reklama

Polacy chętnie wybierają Tatry, Bieszczady i Beskidy na świąteczny odpoczynek przez kilka dni. Górskie miejscowości mają wiele do zaoferowania, a w okresie świątecznym są zdecydowanie mniejsze kolejki do różnych atrakcji.

Miłośnicy górskich widoków mogą odwiedzić proste, jak i bardziej zaawansowane szlaki, a także skorzystać z oferty SPA klimatycznych hoteli i górskich rezydencji. Baza noclegowa w górach jest bardzo zróżnicowana i z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Warto przed Wielkanocą także zapytać o pakiety świąteczne, które zagwarantują nam pyszne, świąteczne wyżywienie wraz z atrakcjami dla dzieci.

Gdańsk, Sopot lub Hel

Aktywna Wielkanoc
Canva.com

Jeśli jednak nie lubicie górskich szlaków i nie chcecie po raz kolejny zwiedzać zakopiańskich Krupówek, to może dobrym pomysłem będzie wyjazd nad polskie morze? To wyjątkowy kierunek, który pozwoli wam spędzić święta z pięknym zachodem słońca i szumem fal. Nadmorskie miejscowości mają bogatą ofertę hoteli, a także rozrywek. Bilety na atrakcje w okresie wielkanocnym, tuż przed sezonem są dużo tańsze.

Ciekawym kierunkiem na pewno będzie Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Hel. Warto także odwiedzić Kołobrzeg i Świnoujście.

Reklama

Nie brakuje tutaj ciekawych rzeczy do zwiedzania, a odkrywanie historii miasta nie skończy się po jednym dniu. Spokój i harmonię w trakcie wielkanocnego odpoczynku możemy zyskać, np. w Rewie lub Dębkach. Klimatyczne spacery wzdłuż plaży to doskonały pomysł na aktywną Wielkanoc!

Zwiedzanie z historią

Aktywna Wielkanoc
Canva.com

Uwielbiacie historyczne miejsca - zamki, kopalne, zabytkowe starówki? Wyjątkowe święta z historią możecie spędzić, np. w Małopolsce albo na Lubelszczyźnie.

Reklama

Te dwa regiony słyną z ogromnej ilości historycznych miejsc, które warto chociaż raz w życiu zobaczyć. Najpopularniejszymi kierunkami na wielkanocne świętowanie są takie miasta, jak Kraków, Wieliczka, Lublin oraz Kazimierz Dolny.

Święta w Małopolsce, czy na Lubelszczyźnie mają wyjątkowy klimat. Możecie zwiedzać zabytkowe miejsca, spacerować wzdłuż bulwarów, a w Krakowie wziąć udział w Święcie Rękawki. Wieliczka słynie z pięknej kopalni Soli oraz wielkanocnego widowiska Siuda Baba. Jeśli wybieracie się na Lubelszczyznę, to warto na swojej liście podróżniczej zapisać takie lokalizacje, jak: Poleski Park Narodowy, Kalwaria Kodeńska, Magiczne Ogrody w Trzciankach, czy Muzeum Wsi Lubelskiej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama