Kobiece nogi, zbliżenie na stopy
pexels.com

Pozbądź się odcisków na stopach. Naturalne i sprawdzone sposoby

Odciski na stopach są nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim mogą być bardzo bolesne. To dlatego warto się ich jak najszybciej pozbyć. W naszym artykule przedstawiamy domowe sposoby na odciski.
Reklama

Domowe sposoby na odciski na stopach

Odciski na stopach pojawiają się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Mogą być bardzo bolesne, a wiosną oraz latem wywołują niechęć do ubierania odkrytego obuwia. Na szczęście są domowe i skuteczne sposoby na to, żeby się ich pozbyć.

Cebula na odciski na stopach

Cebula wykazuje szereg cennych dla zdrowia i urody właściwości. Możesz z niej przygotować kompres na odciski, dzięki czemu zmiękną i łatwiej będzie można je usunąć. To bardzo proste. Wystarczy, że pokroisz warzywo w cienkie plastry, a następnie zalejesz octem. Po godzinie plasterki przyłóż do odcisków i owiń bandażem.

Taki zabieg należy powtarzać co drugi dzień. Okład możesz zostawiać na stopach nawet na całą noc.

Kobieta ma skrzyżowane nogi, ma ubrane jeansy i gołe stopy
pexels.com

Chleb na odciski

To dość niestandardowy, ale równie skuteczny sposób. Wymieszaj ze sobą łyżkę mąki ziemniaczanej z łyżką mleka, a następnie dodaj do całości miękką część chleba bez skórki. Kiedy nasiąknie, przyłóż ją do odcisków i zabandażuj. Również możesz pozostawić opatrunek na stopie na całą noc.

Dużą popularnością cieszą się z kolei kąpiele w sodzie oraz soli. Na dwa litry wody należy dodać jedną łyżkę wody. Mocz stopy w misce przez około pół godziny. Zabieg powtarzaj regularnie.

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama