Sprzątanie brudnego dywanu
Canva.com

Wylej tę miksturę na dywan. Plamy znikną ekspresowo

Każdy, kto ma w domu dywany, wie, jak trudno jest utrzymać je w nieskazitelnej czystości. Na szczęście, istnieją sprawdzone domowe sposoby, które pomogą Ci usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy.
Reklama

Soda oczyszczona i ocet

Mieszanka sody oczyszczonej i octu to prawdziwy cud natury, jeśli chodzi o domowe sposoby czyszczenia. Soda oczyszczona dobrze radzi sobie z absorpcją brudu, natomiast ocet działa dezynfekująco i usuwa nieprzyjemne zapachy.

Jak to zrobić?

Nałóż na plamę grubą warstwę sody oczyszczonej, a następnie spryskaj ją octem. Zostaw mieszankę na około 15 minut, aż zacznie gęstnieć i wysychać. Potem po prostu odkurz dywan. Pamiętaj, aby najpierw przetestować tę metodę na niewidocznym fragmencie dywanu, aby upewnić się, że nie wywoła to zmiany koloru.

Sól i białe wino

Ta metoda sprawdza się szczególnie w przypadku czerwonego wina. Sól absorbuje wilgoć i plamy, a białe wino neutralizuje kolor czerwonego wina.

Jak to zrobić?

Najpierw posyp plamę solą, a następnie delikatnie wlej na nią białe wino. Pozostaw na kilka minut, a następnie odkurz dywan. Ponownie, przetestuj tę metodę na niewidocznym fragmencie dywanu, aby upewnić się, że nie spowoduje to odbarwienia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama