Kobieta trzyma się za brzuch, bo ma zatrucie pokarmowe. Widać zdjęcie kisielu.
Canva

Czego nie dodawać? Uwaga na jedzeniu przy zatruciu pokarmowym!

Ból brzucha, mdłości i biegunka? Sprawdź, co możesz jeść przy zatruciu pokarmowym! Nie każde jedzenie się nada, trzeba też zwrócić uwagę na częstotliwość posiłków. Pamiętaj też o tym, żeby nie dodawać jednego składnika do posiłków!
Reklama

Zatrucie pokarmowe — co jeść i pić?

Przede wszystkim trzeba... w ogóle jeść! Musisz robić to powoli i zwracać uwagę na to, żeby porcje nie były zbyt duże. Nie dodawaj do jedzenia cukru. W ogóle unikaj cukru! Źle wpłynie na wycieńczony organizm.

Pamiętaj też o tym, żeby dużo pić, ponieważ przy biegunce i wymiotach łatwo się odwodnić. Warto też sięgnąć po elektrolity

Czego nie jeść przy zatruciu pokarmowym?

Unikaj ostrych, mocno przyprawionych potraw, tłustych rzeczy. Ogólnie ciężkostrawnego i przetworzonego jedzenia. Nie jedz rzeczy smażonych i pieczonych, na początku unikaj też surowych warzyw i owoców.

Mężczyzna trzyma się za brzuch i zgina w pół, bo ma zatrucie pokarmowe.
Canva

Zatrucie pokarmowe — co konkretnie jeść?

Powoli wprowadzaj do jedzenia kolejne produkty. Zacznij od kisielu, kleików, lekkich zup, kaszy manny. Możesz sięgnąć po chude, gotowane mięso i gotowane warzywa.

Jedzenie powinno być podzielone na mniejsze kawałki

Jak powstrzymać biegunkę i wymioty przy zatruciu pokarmowym?

Na biegunkę powinien sprawdzić się węgiel bądź smecta. W przypadku wymiotów może zadziałać imbir lub napar z tego korzenia, trzeba jednak na niego uważać, żeby nie podrażnił osłabionego żołądka.

Zatrucie pokarmowe — co jeść z kupnych produktów?

Jeśli nie masz siły na samodzielne szykowanie posiłków, możesz jeść sucharki bez cukru, chrupki kukurydziane, angielkę, wafle ryżowe.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama