Makijaż
Canva.com

Zimowy makijaż. Jak chronić cerę przed mrozem i wyglądać pięknie?

Mróz, wiatr, nieustanne zmiany temperatur (na zewnątrz i wewnątrz), grzejniki, czyli zima – jak zniesie to nasza skóra? Wiele zależy od pielęgnacji. A makijaż? Też może być perfekcyjny i trwały, mimo pogody.
Reklama

Jak zadbać o skórę zimą?

Dbajmy o naszą cerę, obdarowujmy ją dobrymi kosmetykami. Makijaż musi mieć solidne podstawy. Cera sucha powinna być jeszcze bardziej nawilżana niż latem. Usta też wymagają staranniejszej pielęgnacji. Warto stosować (regularnie) balsam do ust w sztyfcie lub wazelinę. Tylko na dobrze nawilżonych ustach pomadka będzie dobrze wyglądała. Zima to czas większych problemów z pękającymi naczynkami. Zaczerwienienia ukryjemy korektorem kryjącym. Najlepszy będzie ten w kolorze...zielonym. Taki korektor znakomicie radzi sobie z ukryciem zaczerwienień na twarzy. Na nałożony korektor nakładamy podkład.

Jaki podkład jest dobry na zimę?

Makijaż
Canva.com

Najlepiej nawilżający.

Reklama

I mowa nie tylko o cerze suchej. Również o innych typach cery. Powinien być w miarę gęsty i posiadać filtry chroniące skórę przed promieniowaniem. Dobrze, jeśli odcień będzie jaśniejszy, zimą mamy jaśniejszą cerę. Kapryśna pora roku może zrobić nam psikusa, a zima to niewątpliwie trudny czas dla makijażu. Zadbajmy o to by w naszej kosmetyczce znalazł się wodoodporny tusz do rzęs. Kredka również powinna być wodoodporna. Unikniemy „efektu pandy” i nawet zimą będziemy czuć się komfortowo z pomalowanymi oczami. Jak widać warto zrobić dodatkowe zakupy i uzupełnić zimową kosmetyczkę. Chyba warto, bo modyfikacja makijażu pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek...

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama