Zaskórniki
Canva.com

Zaskórniki – jak się ich pozbyć w domowych warunkach?

Na nosie, czole i brodzie rozszerzone pory nie wyglądają estetycznie. Gdy naturalna wydzielina naszej skóry, sebum, dodatkowo je zatyka, tworzą się wągry. Zaskórniki potrafią spędzić sen z powiek, zwłaszcza, gdy jest ich dużo, a makijaż nie jest ich w stanie do końca zamaskować...
Reklama

Salony kosmetyczne posiadają w ofercie zabiegi usuwające zaskórniki. Są to między innymi peeling kawitacyjny (oczyszczanie skóry za pomocą fal dźwiękowych), mikrodermabrazja (usunięcie wierzchniej warstwy naskórka), peeling z zastosowaniem kwasów. Ale nie każdy ma czas lub pieniądze, by korzystać z tych zabiegów. Tym bardziej, że ważna jest regularność. Zaskórniki lubią wracać...

A więc rezygnujemy z kosmetyczki. Co nam pozostaje?

Zaskórniki
Canva.com

Na pewno nieręczne wyciskanie zaskórników. Wbrew pozorom mamy wiele możliwości. Peeling, głęboko oczyszczający, to dobre rozwiązanie, ponieważ taki kosmetyk złuszcza martwy naskórek, oczyszczając pory skóry. Jednak peeling nie jest dla każdego. Cera naczynkowa nie lubi tego typu oczyszczania.

Reklama

Wtedy pozostaje nam peeling enzymatyczny.

Szczoteczka soniczna to kolejna propozycja dla kobiet borykających się z zaskórnikami. Zwolenniczek tego urządzenia jest coraz więcej. Szczoteczka, przy regularnym stosowaniu, poprawia wygląd cery, zmniejsza i oczyszcza pory.

W sklepach kosmetycznych możemy kupić plastry oczyszczające nos i brodę. Skórę zwilżamy wodą, po czym nakładamy plaster i po kwadransie odrywamy. Zabieg wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu.

Niezależnie od sposobu, którym będziemy usuwać zaskórniki, obowiązuje jedna zasada. Zabiegi oczyszczające wykonujemy regularnie. Zaskórniki, otwarte i zamknięte, potrzebują regularnego oczyszczania.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama