Nawóz z bananów na róże
Canva.com

Zrób nawóz z TEGO składnika, a róże będą kwitły pięknie!

Róże są jednymi z najpiękniejszych kwiatów w ogrodzie, ale aby cieszyć się ich pięknem i obfitymi kwitnieniami, potrzebują odpowiedniego nawożenia. Oto sekretny składnik nawozu do róż!
Reklama

Nawóz z bananów dostarczy różom składników odżywczych, które pomogą w ich zdrowym wzroście, kwitnieniu i odporności na choroby. Pamiętaj jednak, że nawożenie to tylko jedno z wielu czynników wpływających na zdrowie i piękno róż. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniego podlewania, ochrona przed szkodnikami i przycinanie w odpowiednich terminach.

Jak zrobić nawóz do róż z banana?

  1. Aby przygotować nawóz, umieść skórki bananów w wiaderku lub innym pojemniku, który będzie służył do fermentacji. Rozdrobnij skórki, aby ułatwić proces rozkładu i uwalniania składników odżywczych.
  2. Dodaj do wiaderka wodę, aby przykryć skórki. Proporcje mogą być różne, ale zazwyczaj stosuje się około 1 litra wody na 1-2 skórki bananów.
  3. Zamknij wiaderko lub przykryj je gazą, aby umożliwić przepływ powietrza, ale jednocześnie chronić przed owadami. Pozostaw nawóz w ciepłym i zacienionym miejscu na około 2-3 tygodnie, aby umożliwić proces fermentacji.
  4. Po 2-3 tygodniach rozcieńcz nawóz z bananów przed użyciem. Możesz dodać około 1 litra nawozu do 10 litrów wody i dokładnie wymieszać.
  5. Gotowy nawóz z bananów możesz stosować do nawożenia róż. Podlej rośliny równomiernie nawozem, unikając bezpośredniego kontaktu z liśćmi. Możesz nawozić róże raz na 2-4 tygodnie w okresie aktywnego wzrostu i kwitnienia.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama