Poradnik przed wielkim wyjściem. Co zrobić, żeby błyszczeć?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Poradnik przed wielkim wyjściem. Co zrobić, żeby błyszczeć?

Niezależnie od tego, czy idziemy na kolację z przyjaciółmi, do teatru, na służbową imprezę czy koktajl party u znajomych, każda kobieta podczas takiego wielkiego wyjścia chce się czuć wyjątkowo. Jest parę rzeczy, które naprawdę mogą w tym pomóc.

Przede wszystkim sen

Na dzień przed "wielkim wyjściem" wyśpij się porządnie. Jeśli tylko masz możliwość, połóż się do łóżka nieco wcześniej niż zwykle. Aromatyczna kąpiel, relaksujący masaż to czynności, o które warto zadbać raczej na dzień przed "wyjściem", aniżeli w dniu imprezy. Jeśli rano biegniesz do pracy, potem masz jeszcze jakieś spotkania albo po drodze odbierasz dzieci ze szkoły, to zapomnij o tym, że w dniu imprezy uda Ci się znaleźć czas dla siebie. Wszystkie maseczki, sera i inne tego typu przyjemności wykonaj na spokojnie 1-2 dni przed. Będziesz wtedy miała poczucie, że zrobiłaś wszystko, aby tego dnia wyglądać najpiękniej. Ta świadomość zdecydowanie wprawi Cię w dobry humor.

Dieta

I wcale nie mam tutaj na myśli głodówki, wręcz przeciwnie. Chodzi właśnie o to, abyś w dniu wyjścia zadbała o regularne posiłki. Jeśli przez cały dzień będziesz o kawie i sałatce zjedzonej w biegu, to uwierz mi nie będziesz w stanie cieszyć się wydarzeniem, w którym właśnie bierzesz udział. Wręcz przeciwnie, jeśli do tego wszystkiego dojdzie jeszcze alkohol, to katastrofa murowana. Także warto zadbać o zdrowe, regularne odżywianie. Jeśli jeszcze uda Ci się do tego dołączyć jakąś herbatę relaksującą to będzie bosko.

Gwiazda

Oczywiście najważniejsze: fryzura, ubranie, make up. Piękna suknia nie musi oznaczać kroju do ziemi i tony cekinów, może to być prosta koktajlowa sukienka, jeśli tylko w takiej czujesz się dobrze. Pamiętaj, że ubranie dobierasz nie tylko do okazji (choć to czasami naprawdę ważny wyznacznik), ale też do własnego charakteru. Jeśli nie kochasz kusych sukienek, to nie masz co się do nich zmuszać. Przygotowując się na wielkie wyjście, warto też zadbać o odpowiednią bieliznę. Jeśli zamiast gołych nóg stawiasz na rajstopy lub pończochy, to warto korzystać z tych modeli, do których masz absolutne zaufanie. Teraz czas na make up i włosy. Oczywiście sukienka i dodatki muszą być skompletowane wcześniej, ale szczerze powiedziawszy polecam zarówno makijaż, jak i fryzurę zrobić przed założeniem ubrania. Ilość wypadków „pod tytułem” tusz, który właśnie ląduje na białej sukience, nauczyła mnie jednego. Mniejsze prawdopodobieństwo, że zniszczysz fryzurę, wkładając sukienkę lub że ubrudzisz ją gotowym makeup-em, niż to, że szminka upadnie Ci tak niefortunnie, że pobrudzi pół dekoltu.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie