Jakich  programów użyć do zrobienia prezentacji? – 3 najlepsze z nich

Jakich programów użyć do zrobienia prezentacji? – 3 najlepsze z nich

Bardzo często w naszej pracy, szczególnie tej w biurze lub korporacji spotykamy się z sytuacją, w której musimy coś zaprezentować. Chociaż tworzenie prezentacji nie jest zadaniem szczególnie wymagającym, to stworzenie dobrej prezentacji jednak może być kłopotliwe. Istnieje wiele darmowych, jak również płatnych programów, które mogą nam w tym pomóc.
Reklama
Najpopularniejsze z nich to:

1. Power Point

Programu tego nie trzeba nikomu przedstawiać. Stworzony jest przez firmę Microsoft w wiodącej na rynku serii produktów Microsoft Office, które dedykowane są pracownikom biur. Power Point posiada bardzo prosty układ, gdzie slajdy prezentacji możemy dodawać jeden po drugim oraz od razu uzupełniać treścią oraz dodatkowymi grafikami lub nawet filmami wideo. Niestety możliwości tego programu nie są często wykorzystywane do końca, a jego użytkowanie przez laika prowadzi do powstawania prezentacji nudnych i bardzo typowych.

2. Prezi

Świetną alternatywną dla Power Pointa jest rozwijający się wciąż program Prezi. Niestety darmowy jest jedynie dla pracowników naukowych oraz studentów, wszystkie inne sektory będą musiały za niego zapłacić. Program ten szczególnie dobrze sprawdza się przy przedstawianiu idei oraz pomysłów, swoistej „burzy mózgów”.
Reklama
Wygląda naprawdę profesjonalnie oraz wygrywa z Power Pointem swoim wyglądem graficznym, świeżością i nowoczesnością. Niestety nadaje się on jedynie do przedstawiania „mapy myśli”, trudno bowiem zamieścić w nim bardziej spójny, długi tekst lub obrazki i filmy.

3. Capzles

Bezpłatnym zamiennikiem znanego Power Pointa może zostać program Capzles, który jest całkowicie darmowy dla wszystkich użytkowników. Narzędzie to jest używane on-line i nie wymaga instalacji oprogramowania na dysku. Dzięki programowi wybrać możemy wiele oddzielnych, ciekawie wyglądających szablonów prezentacji oraz stworzyć naprawdę multimedialne show. W większości wykorzystywany jest przez nauczycieli i wykładowców, jednak z pewnością równie dobrze i sprawnie posłuży pracownikom innych sektorów.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama