Jak wybrać odpowiedni kształt paznokci?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak wybrać odpowiedni kształt paznokci?

Jeśli zerkniecie na swoje paznokcie, na pewno zauważycie, że płytka składa się z dwóch kolorów. Część wewnętrzna paznokcia ma biały odcień. Jeśli jaśniejsza część ma kształt okrągły - oznacza to, że kwadratowe paznokcie nie są Wam pisane. Spróbujcie bardziej okrągłego szlifu. Kiedy okaże się, że jasna część paznokcia nie jest zaokrąglona, Twoje paznokcie będą się lepiej prezentowały, kiedy spiłujesz je w kształt kwadratu.

Zatem, żeby płytka wyglądała ładnie, musi mieć kształt, który będzie pasował do konkretnych dłoni. Jedne z nas mają długie, smukłe palce. Inne krótkie i bardziej pulchne. Z tego względu jednej kobiecie pasuje kształt kwadratowy, innej migdałki. Zastanawiasz się, jaki kształt jest odpowiedni dla Ciebie? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i wybierz opcję idealną!

Kształt okrągły

Ten wybór pozwoli nam na zachowanie komfortu. Przekładanie i układanie różnych przedmiotów nie będzie stanowiło żadnego problemu i nie narazi to naszych paznokci na jakikolwiek szwank.

Migdałki

Bardzo spodobają się kobietom, które mają krótkie i szerokie palce. Migdałki wydłużą je optycznie. Jednak niestety istnieje ryzyko, że przesadzimy ze spiłowaniem górnej części paznokcia. Wtedy taki paznokieć jest ciężko utrzymać w dobrej formie.

Kształt kwadratowy

Jest on bardzo wymagający w utrzymaniu. Jeśli jesteś osobą, której paznokcie są cienkie, nie powinnaś piłować paznokci w kwadrat. Sprawi to, że płytka będzie w jeszcze słabszej kondycji. Kwadratowe paznokcie polecane są przede wszystkim osobom ze smukłymi palcami.

Kształt owalny

Jako jedyny, oceniany jest jako ten, który pasuje do każdego typu dłoni. Dlatego nie trzeba się przejmować, że nie będzie pasował do Twoich!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie