23 pomysły na prezent z okazji Dnia Ojca
Udostępnij Google News
Dom i ogród

23 pomysły na prezent z okazji Dnia Ojca

Dlaczego akurat 23? Dla przypomnienia, że w tym czerwcowym dniu obchodzimy Dzień Ojca. A także po to, żeby odczarować stereotyp, że trudno coś kupić mężczyźnie… Wystarczy zapytać, a lista potrzeb i marzeń rośnie – jak ta nasza, konsultowana zarówno z młodymi jak i starszymi tatusiami.

Jako mamy macie być może podwójne zadanie – po pierwsze pomyśleć o własnym tacie i razem z dziećmi zacząć robić laurki. A po drugie – pomyśleć o drobnych upominkach dla swojego i ich taty. Które z tych dwóch zadań jest trudniejsze?

Czego pragną mężczyźni?

Spojrzymy na temat od ogółu do szczegółu. Nasi życzliwi rozmówcy wskazali kilka kategorii, które z pewnością ułatwią Wasze poszukiwania. Po pierwsze… (uwaga, uwaga – wcale nie skarpetki ani elektroniczne gadżety…) – czekolada!

Lub raczej… czekoladki. Pralinki i cukierki z fantazją. Dacie wiarę, że faceci znajdą co najmniej kilkanaście ich rodzajów i śmiało wskazują swoich faworytów? Białe kuleczki obsypane kokosem, z migdałem w środku. Czekoladowe kuleczki z orzechową posypką tego samego producenta oraz tofi i orzech. Łatwo odgadnąć, o które chodzi.

Coś słodkiego!

Poza tym czekolady nadziewane. Wcale nie gorzkie – mleczne lub białe! Można też tatę zaprosić do kawiarni, na… latte! Obalamy kolejny mit – przykładami z własnej historii. Kiedy razem z mężczyzną składamy zamówienie, słodkie latte zawsze stawiają przede mną, przed nim zaś mocne espresso. Nic bardziej mylnego!

Przynajmniej w Polsce Panowie częściej niż Panie zamawiają kawę na słodko, a Panie – na pobudzenie. Tak więc do czekoladowych inspiracji warto dodać zestawy smakowej kawy – marcepan, migdał, orzech, pomarańcza, pistacja i czekolada sprawdzą się doskonale. W tej kategorii można by dodać wiele – co pozostawiamy Waszej fantazji i dociekliwości. I odpowiadając na wcześniejsze pytanie – mężczyźni pragną… słodkości!

Zabawki dla dużych i małych chłopców

Możemy się na to złościć i możemy się z tego śmiać. Tylko po co, skoro zabawki to świetne źródło prezentowych pomysłów? Z niektórych, takich jak klocki lego czy elektroniczne samochodziki, się nie wyrasta.

Lego sprawdzi się zarówno dla młodego taty, który czasami może podzielić się tym prezentem z dziećmi, jak i dla taty-dziadka, któremu być może brakowało takich zabawek w dzieciństwie i młodości. Najpierw nie było kasy, potem nie było czas. A teraz naukowcy udowadniają, że skupienie na zabawie przynosi liczne korzyści – obniża poziom stresu, wspiera kreatywność, przywraca radość. Nic, tylko klocki!

Sprzęt elektroniczny i gadżety

A poza tym drony i elektroniczne gadżety – akcesoria do aparatów fotograficznych i kamer, smartfony, tablety oraz laptopy. Dobre słuchawki lub głośniki – dla melomana. Odtwarzacze CD i DVD a może… luneta? Do oglądanie nieba. Zwłaszcza, jeśli tata czytał Wam w dzieciństwie „Dzieci Pana Astronoma

Elektroniczne gadżety najlepiej zamawiać online! W sklepach takich jak Euro RTV AGD, Media Markt czy morele.net. Nie zapomnij sprawdzić ofert specjalnych, jakie dają kupony rabatowe albo sezonowe promocje, o których głośno na stronie https://oncecouponatime.com/pl/.

W czerwcu możemy liczyć na rabaty z okazji dnia taty, a także na ciekawe, przedwakacyjne zniżki. Idziemy o zakład, że tata ucieszy się z prezentu, który posłuży całej rodzinie. Kino domowe na deszczowe dni albo konsola do gier. Czemu nie?

Książki, e-booki i gry, czyli coś dla ducha

Tak! Świetnie się składa, że Dzień Ojca wypada tuż przed wakacjami, które dla wielu mężczyzn są również czasem urlopu. Na długie wycieczki autem polecamy audiobooki, a do podróży – przewodniki i reportaże z najdalszych zakątków świata. Albo fantastykę: Dukaja, Lema albo Sapkowskiego.

A może komiksy? Komiksy tak! Warto sprawdzić niszowe wydanie publikujące tytuły dla kibiców albo dla fanów historii. Któż by się nie ucieszył z kolekcjonerskiego egzemplarza?

Od książek krok do gier. Już nie na konsolę. Na stole! Planszówki i gry strategiczne cieszą się dużym zainteresowaniem mężczyzn reprezentujących kolejne pokolenia. Kosmiczna odyseja, Cywilizacja i Monopol to ojcowska rzecz!

Skarpetki też są OK!

Dlaczego skarpetki są ok? Bo się przydają! Jeśli więc nie masz czasu ani pomysłu – kup ładny zestaw skarpet i wybij sobie z głowy, że tata się pogniewa. Większość mężczyzn lubi otrzymywać bieliznę, koszule, t-shirty i swetry. Bo to się po prostu przydaje.

Nie szalej jednak z nadrukami i napisami – nie każdy będzie nosił na piersi oświadczenie „Najlepszy tata na świecie”. Po domu może tak, a potem do szafy… Gładka koszulka zyska większe uznanie. Z czym warto się pogodzić, zwłaszcza jeśli lubisz dawać trawione prezenty. Udanych zakupów!

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie