Jakie dodatkowe kursy można zrobić aby dostać pracę? – 5 przykładów

Jakie dodatkowe kursy można zrobić aby dostać pracę? – 5 przykładów

Dodatkowe kursy i szkolenia mogą podnieść nasze kompetencje na rynku pracy i pomóc w znalezieniu pracy. Szczególnie ważne wydaje się to u osób posiadających mało doświadczenia zawodowego. Wypełnienie CV dobrymi kursami może pomóc w zaproszeniu nas na rozmowę kwalifikacyjną.
Reklama
Zobaczmy jakie szkolenia czy kursy warto wyrobić, aby móc dostać wybraną pracę.

1. Kursy językowe

Najważniejszymi z kursów do zrobienia aby znaleźć lepszą pracę są kursy językowe. Na dzisiejszym rynku pracy wymaga się od kandydatów dobrej i bardzo dobrej znajomości przynajmniej jednego języka obcego. W niektórych firmach podstawowym i pierwszym wymaganiem jest coraz częściej również znajomość dwóch wybranych języków obcych. Najważniejszym z nich jest oczywiście angielski. Ale szczególnie pomocne w znalezieniu pracy mogą okazać się języki najmniej popularne – powoduje to zapotrzebowanie na ludzi je znających w wielu firmach poszerzających swoje usługi za granicą naszego kraju.

2. Kursy pracy w grupie

Dobrze również mieć w CV wpisany kurs określający naszą umiejętność pracy w grupie i pracy zespołowej.
Reklama
Szczególnie ważne jest to na wielu stanowiskach pracy, gdzie kompetencje takie są naprawdę potrzebne – tam gdzie nie pracuje się indywidualnie lub ma kontakt z klientem. Sam kurs oczywiście może nie przynieść nam wielu nowych informacji, ale jednak będziemy mogli pochwalić się jego ukończeniem.

3. Kursy kompetencji społecznych

Podobnie jak powyżej prowadzonych jest naprawdę dużo kursów poprawiających kompetencje społeczne kandydata do pracy. Również warto dodatkowo wykonać taki kurs. Szczególnie, że wiele z nich proponowanych jest za darmo i finansowanych na przykład z pieniędzy miasta.

4. Prawo jazdy

Posiadanie prawa jazdy ważne jest nawet w wielu pracach, w których głównym zajęciem danej osoby nie będzie kierowanie pojazdem.
Reklama
Posiadanie jednak prawa jazdy daje nam dodatkowe punkty, jako osobie, której będzie można polecić również inne czynności w pracy.

5. Kursy dokształcające – najlepsze uczelnie na świecie

Ciekawą formą zdobywania nowej wiedzy są otwierane kursy internetowe, które każdemu pozwalają na odbycie wybranego przez siebie przedmiotu na najlepszych uczelniach na świecie. Platformy oferujące takie rozwiązania to na przykład Coursera, Udacity czy EdX. Po wielu z kursów istnieje również możliwość dostania listownie potwierdzenia i dyplomu z oceną z danego kursu, więc naprawdę jest to bardzo ciekawa alternatywa dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji w różnych dziedzinach.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama