W jaki sposób należy się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? – 5 rad
Udostępnij Google News
Kariera

W jaki sposób należy się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? – 5 rad

Odpowiedni ubiór na rozmowę kwalifikacyjną może być jedną z rzeczy, która mocno zaważy na naszym przejściu do dalszej części rekrutacji. Wedle przysłowia „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, należy sprawić aby nasz wygląd i ubiór nie pozostawiały wiele do życzenia.

Przez nasz ubiór i sposób w jaki się przygotowałyśmy zewnętrznie do rozmowy kwalifikacyjnej możemy na wstępie zostać ocenieni jak ludzie schludni, zadbani, dbający o swoją prezencję, dokładni, skrupulatni i inteligentni.

Odpowiedni strój zwiększa naszą wiarygodność jako dobrego przyszłego pracownika. Najważniejsze jest przecież pierwsze wrażenie. Zobaczmy więc jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną w przypadku kobiet.

1. Klasyczny kostium

Na rozmowę kwalifikacyjną założyć można klasyczne czarną spódnicę za lub przed kolana – nie może być za krótka, nie powinna być również zbyt długa. Białą koszulkę lub inną koszulę. Do tego marynarkę w odpowiednim kolorze skrojoną w sposób pasujący do całości.

2. Kolorystyka

Postawmy na kolory czerni, granatu i bieli oraz szarości. W tym przypadku koszula lub koszulka może być jaśniejsza: biała, szara, błękitna. Reszta ubrania powinna być w kolorach stonowanych, konkretnych i nierzucających się w oczy.

3. Uczesanie włosów

Nasz wygląd to również nasza fryzura. Według badań to właśnie na włosy ludzie często zwracają uwagę w pierwszym kontakcie. Muszą być umyte, zadbane i uczesane. Do tego możemy uczesać się w kok lub warkocz, ułożyć je w specjalny sposób, ale konkretny i schludny. Nie dodawajmy do nich wielu ozdób i kolorowych spinek – to niedopuszczalne.

 4. Biżuteria i ozdoby

Nie powinnyśmy na rozmowę kwalifikacyjną zakładać dużo biżuterii i ozdób. Najważniejszy jest umiar. Dopuszczalne są lekkie, nierzucające się kolczyki podkreślające urodę, jak również malutki łańcuszek. Na palcach pozostawmy tylko obrączkę, jeśli taką posiadamy.

5. Perfumy i zapachy

Na rozmowę kwalifikacyjną nie używajmy zbyt mocnych perfum i zapachów. Żeby dopełnić naszego wyglądu wystarczy świeży, piękny zapach łagodnego dezodorantu czy wody zapachowej. Niedopuszczalne jest używanie mocnych perfum.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie