Kawa tylko do picia? Poznaj 4 niezwykłe zastosowania kawy!

Kawa tylko do picia? Poznaj 4 niezwykłe zastosowania kawy!

Uwielbiasz kawę i chętnie sięgasz po nią rano lub po południu, kiedy odczuwasz spadek energii? Kawa to nie tylko doskonały zapach, smak i sprzymierzeniec walki z sennością! Czy wiesz o innych ciekawych zastosowaniach kawy w życiu codziennym? Zobacz, w czym jeszcze Ci pomoże!
Reklama
Złoty kosmetyk Grubo zmielona kawa doskonale wpływa na Twoją skórę, o czym nieraz możesz usłyszeć od technika usług kosmetycznych, pytając go, jaki peeling poleca do złuszczenia martwych komórek naskórka z twarzy lub pozostałych części ciała. Dla wzmocnienia efektu możesz dodać trochę cukru i oliwy. Ponadto peeling z fusów kawy to osławiony sposób na walkę z cellulitem. Wówczas należy nałożyć go w większych ilościach, a następnie intensywnie masować partie ciała zaatakowane pomarańczową skórką. Po spłukaniu nawet nie musisz nakładać balsamu, ponieważ skóra będzie odżywiona i miękka. Zmieloną kawę możesz stosować również jako maseczkę, dodając do niej odrobiny miodu lub białko jajka, a następnie trzymając ją przez minimum 15 minut na twarzy lub włosach. Odświeżacz powietrza Świeżo zmielona kawa...niewiele zapachów może równać się z tym cudownym aromatem! Może właśnie ze względu na jego intensywność i wrażenie, jakie robi na większości z nas, garść ziaren umieszczonych w pojemniczku z powodzeniem zastąpi wątpliwej jakości zawieszki do samochodu.
Reklama
Taki zapach delikatnie Cię pobudzi i nastroi do długiej podróży autem. Pozostając w wątku odświeżania powietrza, jeśli jesteś wielkim fanem tego zapachu, ziarna możesz umieszczać w różnych częściach domu, pomijając oczywiście kuchnię, w której jest zawsze. Dzięki temu goście, którzy przekroczą próg np. twojego salonu, z miejsca poczują niezwykły klimat mieszkania lub domu! To także doskonała metoda na usunięcie nieprzyjemnych zapachów z lodówki. Wystarczy, że wsypiesz do miseczki trochę świeżo zmielonej kawy i postawisz ją w lodówce. Niektórzy wykorzystują tę zaletę kawy także do pozbycia się brzydkiego zapachu z obuwia. Wówczas umieszczają woreczki z kawą w każdym z butów. Pomoc przy sprzątaniu Szukasz gąbki do mycia, która nie porysuje Twoich nowo zakupionych naczyń? W tej roli doskonale sprawdzą się fusy zawinięte w kawałek gazy, które mają działanie ścierne.
Reklama
A może chcesz doczyścić plamę po winie na stole? Tutaj również możesz je wykorzystać, wówczas dobrze, jeśli będą lekko ciepłe. Ponadto rozsypane na popiół w kominku zapobiegają powstawaniu dymu. Nawóz do roślin Dzięki temu, że fusy z kawy są bogate w azot, fosfor, chrom i żelazo doskonale nadają się do nawożenia ogrodu. Rośliny można podlewać rozcieńczoną kawą z większą niż do picia domieszką wody, ale z powodzeniem możesz także podsypać roślinę fusami. Należy jednak uważać, by nie przesadzić, dlatego nie rób tego częściej niż raz na miesiąc. Jak widzisz, nie warto zbyt szybko pozbywać się fusów z kawy, skoro z powodzeniem można wykorzystać je jeszcze w wielu innych codziennych sytuacjach!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama