Jak dbać o skórę zimą? 5 sposobów

Jak dbać o skórę zimą? 5 sposobów

Zima dla kobiet jest chyba najgorszą porą roku – mróz, śnieg, silny wiatr – wszystko to bardzo niekorzystanie wpływa szczególnie na naszą skórę. Dbanie o skórę w okresie mroźnych dni dlatego jest aż tak ważne.
Reklama
Podajemy kilka najważniejszych rad pozwalających na odpowiednie zadbanie o skórę w czasie zimy.

1. Odpowiednie nawilżanie

Aby odpowiednio zadbać o nawilżenie skóry w czasie zimy wystarczy zakupić najzwyklejszy krem do twarzy i mleczko do ciała. Jeśli posiadamy tłustą skórę wystarczy kremować się od 3 do 4 razy dziennie, w przypadku skóry normalnej i suchej warto zakupić specjalne kremy nawilżające. Dlatego jest to tak ważne? W czasie zimy często znajdujemy się na przemian w bardzo gorących pomieszczeniach, a za chwilę w zimnych otwartych przestrzeniach. Takie zmiany temperatury i klimatu wymagają od nas szczególnego zadbania o nawilżenie skóry.

2. Uważaj na alkohol

Uważnie przeczytaj wszystkie etykiety używanych przez Ciebie kosmetyków. Absolutnie nie używaj tych, które zawierają alkohol oraz substancje zapachowe. One najbardziej wysuszają skórę, działając na naszą niekorzyść. Również picie samego alkoholu powinno zostać ograniczone.
Reklama

3. Peelingi i mocne żele do twarzy oraz ciała

W okresie zimowym nie używaj dużej ilości peelingów – niestety nieodpowiednio nawilżona skóra wystawiona na działanie niesprzyjających warunków pogodowych oraz zmian temperatur – może niezbyt dobrze reagować na tego typu zabiegi. Mogą one powodować zaczerwienienia, powstawanie krost i inne podrażnienia.

4. Tonikowi mówimy stanowcze nie

Jeśli na co dzień używasz toniku – przestań to robić. Zostaw go na cieplejsze wiosenne oraz letnie dni. W okresie zimowym może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tonik również powoduje zbytnie przesuszanie się naskórka i skóry.

5. Maseczki odnawiające

Dobrym pomysłem jest chociaż raz na tydzień nałożenie na skórę twarzy specjalnej maseczki nawilżającej, regenerującej i odnawiającej skórę. Taki domowy zabieg na pewno poprawi Ci humor i da energię do codziennego dbania o swoją skórę!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama