Jak kupować kosmetyki, aby nie stracić?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak kupować kosmetyki, aby nie stracić?

Czy w twojej łazience lub na toaletce znajdują się kosmetyki, które kupiłaś niepotrzebnie? Użyłaś ich zaledwie kilka razy, a teraz musisz je wyrzucić, bo są przeterminowane? Jeżeli tak, to ten tekst jest dla Ciebie. Sprawdź, jak kupować tylko to, co jest Ci rzeczywiście potrzebne. Dowiedz się, jak nie przepłacać.

Kupuj przez Internet

Tania drogeria internetowa jest na wagę złota. Składa się na nią kilka powodów. Po pierwsze bardzo często dobre kosmetyki kosztują tam znacznie mniej niż w znanych sieciówkach kosmetycznych. Zaoszczędzisz nawet po opłaceniu kosztów przesyłki. Jednym z przykładów takich miejsc jest eZebra.

Po drugie zamówisz mniej produktów i bardzo prawdopodobne, że tylko to, czego potrzebujesz. Kupując w domu nie skusi cię żaden zapach albo opinia innej klientki, która właśnie zachwala dany produkt. Nie przechodzisz też koło półek z towarami kuszącymi opakowaniem i ceną. Oprócz tego nie skuszą cię produkty promocyjne znajdujące się przy kasie.

Przygotuj się do zakupów

To prawda, spontanicznie dokonywane zakupy mogą być prawdziwą przyjemnością. Jednak nie zawsze idą w parze z rozsądnym wydawaniem pieniędzy, oszczędzaniem i kupowaniem tego, co naprawdę jest potrzebne. Dlatego staraj się zawsze przygotować do swoich zakupów. Zrób przegląd produktów. Sprawdź, które się już kończą, wykonaj listę tych, których nie potrzebujesz. Pośpiech nie jest tutaj dobrym doradcą.

Nie sugeruj się promocjami, zwracaj uwagę na skład

Piękne opakowanie, obniżona cena mogą być naprawdę bardzo kuszące. W pierwszej kolejności skupiaj się na składzie kosmetyku. Zbyt długi może świadczyć o tym, że ma w swoim składzie szkodliwe dla zdrowia parabeny i silikony. Wówczas jest większa szansa na to, że nie znajdziesz w nim konserwantów.

Kieruj się też swoimi potrzebami. Przykładowo, jeżeli masz problem z suchą i wrażliwą skórą, wówczas wybieraj kosmetyki z kwasem hialuronowym i ceramidami. Zwłaszcza takimi, które mają ich najwięcej. Nie cena, czy renoma marki, ale to, na bazie czego powstał specyfik jest tutaj najważniejsze.

Szukaj opinii w internecie

Nie chcesz niepotrzebnie wydać pieniędzy, przed zakupem sprawdź opinie innych o tym, jakie oni mają doświadczenie z tym produktem. Szczególnie podejrzane są produkty, które posiadają zdecydowanie więcej opinii negatywnych niż pozytywnych. Czytaj recenzje i oglądaj filmy innych konsumentek, a nie popełnisz błędu.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie