Domowe sposoby na rybiki w kuchni i łazience

Domowe sposoby na rybiki w kuchni i łazience

Rybiki panoszą się w Twojej kuchni i łazience, a Ty nie wiesz jak się ich pozbyć? Robaczki te nie są niebezpieczne, jednak chyba nikt z nas nie chce się z nimi zaprzyjaźniać... Dlatego sprawdź, jak możesz wyeliminować tych niechcianych "lokatorów"!
Reklama

Jak wyglądają rybiki?

Mają mniej więcej około centymetra długości, są podłużne i mają srebrzysty kolor. Swoim wyglądem przypominają mikroskopijne rybki.
silverfish-61638_1280-1

Jak się ich pozbyć?

  • Rybiki są ciężkie w wytępieniu, ponieważ są niesamowicie ruchliwe, maleńkie i szybko się rozmnażają. Żeby pozbyć się rybików, konieczne jest osuszenie pomieszczenia, poprzez zainstalowanie pochłaniaczy wilgoci czy regularne wietrzenie.
  • Wszystkie wgłębienia przy umywalce, wannie czy prysznicu należy potraktować sylikonem. Warto także osuszać brodzik czy wannę po kąpieli.
  • Możemy też udać się do apteki i zakupić kwas borowy. Rozprowadzamy go w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się robaczki. Kwas ten działa owadobójczo.
  • Jeżeli żadne domowe środki nie pomagają, udaj się do najbliższego sklepu ogrodniczego i poproś o specyfik, który się z nimi rozprawi. Należy jednak wtedy pamiętać, żeby zachować ostrożność w jego stosowaniu, a także zapoznać się z ulotką preparatu. Szczególną ostrożność należy zachować wtedy, gdy mamy w domu małe dzieci i zwierzęta.
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama