Kiedy warto zdecydować się na catering dietetyczny?

Kiedy warto zdecydować się na catering dietetyczny?

Diety pudełkowe nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. Umożliwiają szybką redukcję wagi, ułatwiają wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Kto i kiedy powinien skorzystać z cateringu dietetycznego?
Reklama
Dieta pudełkowa to przede wszystkim ogromna wygoda. Każdego dnia docierają do nas pudełka z pełnowartościowymi, smacznymi daniami, przygotowywanymi według zaleceń dietetyka i trenera, czasem nawet lekarza (jeżeli cierpimy na jakieś schorzenia lub alergie). Wszystko jest przywożone zazwyczaj z samego rana, prosto do naszego domu lub pracy. Posiłki są smaczne i świeże. Na każdym pudełku znajdziemy opis obecnych w nim makroskładników. Zestaw zawiera aż 5 różnych dań, które łącznie posiadają wybraną przez nas wartość kaloryczną. Jemy dużo, często i smacznie, a przy tym chudniemy i mamy więcej energii. Brzmi niesamowicie, prawda? Catering dietetyczny jest jednak nie tylko skuteczną metodą na redukcję wagi, ale również sposobem na zniwelowanie niektórych dolegliwości. Zaleca się go osobom zapracowanym, żyjącym w stresie, niemającym czasu na samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków każdego dnia.
Reklama
To również doskonałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju schorzenia, np. cukrzycę, alergie, podwyższony cholesterol. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z diety pudełkowej w celu poznania nowych smaków, przełamania swojej niechęci np. do częstszego jedzenia warzyw. To doskonała metoda na poprawę stylu życia, bez konieczności wkładania w to wielkiego wysiłku i czasochłonnego przygotowywania fit potraw każdego dnia.

Ceny i częstotliwość dostarczania posiłków

Zarówno forma przygotowanych posiłków, jak i częstotliwość ich dostarczania mogą się różnić zależnie od firmy, z której usług korzystamy. Przykładowo, w Pure&Fresh samodzielnie ustalamy, w jakie dni tygodnia będziemy otrzymywać pudełka. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów najczęściej wybieraną opcją jest zdrowa dieta przez 5 lub 7 dni w tygodniu. Pierwsza opcja to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, które w weekend chcą pozwolić sobie na wyjście do restauracji lub samodzielne gotowanie, a w ciągu tygodnia wolą mieć zdrowe posiłki na wyciągnięcie ręki. Ogromnym plusem takiego sposobu odżywiania jest możliwość jedzenia regularnie, w określonych porach dnia.
Reklama
W ten sposób zapominamy o podjadaniu, chudnąc bez wysiłku i efektu jo-jo. Duże znaczenie ma również cena wybranego cateringu – wbrew pozorom, miesięczne wydatki na jedzenie na diecie pudełkowej mogą być znacznie niższe niż to, co wydajemy średnio w sklepach spożywczych. Wiele osób przepłaca, daje się złapać na różnego rodzaju promocje, kupuje „na zapas” i potem wyrzuca niewykorzystane, przeterminowane produkty. Wystarczy podliczyć, ile wynosi cotygodniowa suma pieniędzy wydanych na jedzenie, a szybko przekonamy się, że catering dietetyczny wcale nie jest dużo droższy. Zdjęcie główne:  fotolia.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama