Lekarze alarmują! Zabiegi z wykorzystaniem lampy UV mogą wywoływać czerniaka
Udostępnij Google News
Zdrowie

Lekarze alarmują! Zabiegi z wykorzystaniem lampy UV mogą wywoływać czerniaka

Chcę pokazać innym, że nawet jeśli mają jakieś blizny, to są piękni. Ja chociaż mam pewną skazę, to i tak mogę być Miss Illinois - mówi Karolina Jasko w programie "Polska i Świat" TVN24.

Zapewne większość z nas uwielbia paznokcie hybrydowe. To niesamowita oszczędność czasu, bo przecież dobrze zrobiony manicure z użyciem lakieru hybrydowego potrafi utrzymywać się nawet do miesiąca. Wybór z różnorodnych palet kolorystyczny również nas zachęca. Jednak lekarze ostrzegają, że zabiegi w których wykorzystywane są lampy UV mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Otóż mogą wywoływać czerniaka pod paznokciem!
Karolina Jasko - polska modelka, która mieszka w Stanach Zjednoczonych zachorowała właśnie na czerniaka pod paznokciem. Jak sama mówi:

Dziewczyny! Ważne jest byśmy obserwowały skórę pod paznokciami. Czerniak przypomina wyglądem siniaka i łatwo go z nim pomylić. Często na forach dotyczących porad paznokci hybrydowych, można znaleźć zdjęcia wraz z opisami ich autorek, że po zdjęciu hybrydy zauważyły siniaka pod paznokciem, a nie przypominają sobie, by się gdzieś uderzyły. W takich sytuacjach warto odwiedzić specjalistę i upewnić się, że nie występuje czerniak pod paznokciem.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie