Wciąż jesteś singielką? Nie wiesz dlaczego nie możesz spotkać idealnego partnera? Może to być wina... Twojej matki!

Związki Czwartek, 15 listopada 2018
Oceń:
4 / 8 głosów

Na pewno słyszałaś to słynne powiedzenie: "Jaka matka, taka córka". Według naukowców to stwierdzenie może znaleźć swoje potwierdzenie w nauce. Okazuje się, że uczeni doszli do ciekawych wniosków i prawdopodobnie znaleźli odpowiedź na nurtujące wiele z nas pytanie; dlaczego nie możemy spotkać "tego jedynego".

Zespół Claire Kamp Dush ze Stanowego Uniwersytetu Ohio pokazał wyniki swych badań, z których wynika, że córki mają w życiu podobną liczbę ślubów lub nieformalnych związków co matki. Powiązanie i podobny sposób wyborów wcale nie jest spowodowany czynnikami ekonomicznymi.

Widocznie matki zdają się przekazywać córkom konkretne cechy i umiejętności, takie jak na przykład zdolność rozwiązywania sporów. To one odbijają się echem w życiu dorastających dziewczyn.

Zespół wskazał na związek między liczbą partnerów matek i córek. Oczywiście nie oznacza to, że przełożenie było jednoznaczne 1 do 1. Średnio na każde dodatkowe małżeństwo lub nieformalny związek matki i córki miała 6% szans na wzrost liczby partnerów w swoim życiu.

Dlatego, jeśli wciąż jesteś singielką (i to nie z wyboru), warto porozmawiać ze swoją mamą o jej życiu uczuciowym, gdy była w Twoim wieku.

Źródło: pl.pinterest.com