Wciąż jesteś singielką? Nie wiesz dlaczego nie możesz spotkać idealnego partnera? Może to być wina... Twojej matki!
Udostępnij Google News
Związki

Wciąż jesteś singielką? Nie wiesz dlaczego nie możesz spotkać idealnego partnera? Może to być wina... Twojej matki!

Na pewno słyszałaś to słynne powiedzenie: "Jaka matka, taka córka". Według naukowców to stwierdzenie może znaleźć swoje potwierdzenie w nauce. Okazuje się, że uczeni doszli do ciekawych wniosków i prawdopodobnie znaleźli odpowiedź na nurtujące wiele z nas pytanie; dlaczego nie możemy spotkać "tego jedynego".

Zespół Claire Kamp Dush ze Stanowego Uniwersytetu Ohio pokazał wyniki swych badań, z których wynika, że córki mają w życiu podobną liczbę ślubów lub nieformalnych związków co matki. Powiązanie i podobny sposób wyborów wcale nie jest spowodowany czynnikami ekonomicznymi.

Widocznie matki zdają się przekazywać córkom konkretne cechy i umiejętności, takie jak na przykład zdolność rozwiązywania sporów. To one odbijają się echem w życiu dorastających dziewczyn.

Zespół wskazał na związek między liczbą partnerów matek i córek. Oczywiście nie oznacza to, że przełożenie było jednoznaczne 1 do 1. Średnio na każde dodatkowe małżeństwo lub nieformalny związek matki i córki miała 6% szans na wzrost liczby partnerów w swoim życiu.

Dlatego, jeśli wciąż jesteś singielką (i to nie z wyboru), warto porozmawiać ze swoją mamą o jej życiu uczuciowym, gdy była w Twoim wieku.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie