Nie daj się przeziębieniu domowymi sposobami - zwalcz je, zanim się rozwinie!
Udostępnij Google News
Bez kategorii

Nie daj się przeziębieniu domowymi sposobami - zwalcz je, zanim się rozwinie!

Zmarzłaś, przemokłaś, czujesz, że coś cię bierze? Możesz wesprzeć organizm w walce z infekcją, a nawet jej zapobiec.

W każdej rodzinie krążą opowieści o tym, co kiedyś komuś skutecznie pomogło. Bez względu na to, czego cię nauczono, proponujemy wypróbowanie tych domowych sposobów:

Gorąca kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych

Wymarznięty organizm warto rozgrzać. Możesz wziąć gorącą kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych - świetnie sprawdzą się olejki eukaliptusowy, sosnowy i anyżowy. Ważne: po kąpieli nie pozwól ciału wyziębić się. Jeśli możesz, marsz do łóżka, pod kołdrę. Jeśli masz jeszcze coś do zrobienia, najpierw ubierz się ciepło.

Jeśli nie masz ochoty się zanurzyć, zrób gorącą kąpiel stopom!

Sprawdzonym sposobem na przeziębienie jest kąpiel stóp w gorącej wodzie z dodatkiem soli kuchennej. W dwóch-trzech litrach wody rozpuść garść soli i w takim roztworze wymocz stopy. Kąpiel stóp rozgrzeje cię, pobudzi krążenie i wesprze organizm w zwalczaniu infekcji.

Przegoń mikroby czosnkiem!

Nie bez powodu czosnek cieszy się sławą naturalnego antybiotyku. Zawarte w nim substancje mają właściwości zbliżone do penicyliny. Przy tym ważna uwaga: czosnek należy zjeść wkrótce po zgnieceniu. Podczas zgniatania bowiem otwierają się błony komórkowe uwalniając allinazę, enzym o działaniu bakteriobójczym. Ząbek lub dwa na kanapkę, i po sprawie. Mikroby będą bez szans!

Przed snem kieliszek soku z cytryny

Wykrzywi twarz, ale ma nieocenione działanie prozdrowotne. Cytryna zawiera dużą dawkę witaminy C, nie do przecenienia przy katarze i przeziębieniu. Kto wie, czy po takim kieliszeczku na noc nie obudzicie się w pełni zdrowi!

Życzymy dużo zdrowia tej zimy!

Źródło: www.unsplash.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie