Jak dopasować biustonosz?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak dopasować biustonosz?

Choć powoli się to zmienia, jest jeszcze wiele kobiet, które wstydzą się na samą myśl o tym, żeby poprosić specjalistę o pomoc w doborze odpowiedniego biustonosza. Dlaczego jest to tak ważne, aby biustonosz był dobrze dobrany?

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale źle dopasowany biustonosz może nawet uszkodzić tkankę piersi! Szczególnie narażone na takie skutki są kobiety z dużym biustem, ponieważ to właśnie w ich przypadku częściej pojawiają się bolesne odgniecenia w okolicach piersi i ramion.

5 wskazówek, które pomogą Ci idealnie dobrać biustonosz:

  1. Stanik powinien odpowiednio przylegać do skóry. Skąd mamy wiedzieć, co w tym przypadku oznacza słowo "odpowiednio"? Powinnaś być w stanie wsunąć pomiędzy materiał a ciało dwa palce. Jeśli tak właśnie będzie, zyskasz poprawne utrzymywanie piersi. Zwróć także uwagę na ułożenie biustonosza na plecach, a mianowicie czy nie podciąga się do góry w stronę karku. Zapięcie powinno znajdować się centralnie pod łopatkami.
  2. Miseczka nie może być ani zbyt duża, ani zbyt mała. Pierś powinna wypełniać ją w całości. Jednak pamiętajmy też o tym, że pierś nie może być zbyt ściśnięta przez miseczkę, ponieważ jest to po prostu niezdrowe.
  3. Po przymierzeniu stanika, musisz sprawdzić czy Twój biust się w nim nie przemieszcza, a biustonosz nie przekręca. W tym celu wykonaj kilka skoków czy skrętów.
  4. Sprawdź czy fiszbiny leżą dokładnie pod piersiami oraz czy kończą się mniej więcej w połowie pachy. Jeśli tak, to znaczy, że biustonosz jest dopasowany.
  5. Nie zapominaj o zwróceniu uwagi na ramiączka. Muszą pomagać w unoszeniu biustu. Pamiętaj o ich regulacji, dzięki czemu sprawdzisz, czy podtrzymują Twój biust wystarczająco dobrze.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie