Jakie właściwości ma olejek arganowy?

Jakie właściwości ma olejek arganowy?

Olejek arganowy powinien zostać wiernym przyjacielem każdej z nas. Jego korzystne właściwości można wymieniać bez końca. Najbardziej znane są jednak takie jak: poprawa krążenia, wspomaganie odporności ludzkiego organizmu, dbanie o naszą urodę czy zwalczanie zbyt wysokiego poziomu cholesterolu.
Reklama
Który olejek arganowy wybrać? Ostatnimi czasy na rynku pojawia się wiele odmian olejku arganowego, co nie jest dla nas kwestią komfortową, ponieważ nie wiemy, która odmiana jest najlepsza. Z tego względu czytajmy etykiety i sprawdzajmy, co kupujemy. Po pierwsze cena powinna dać nam wiele do myślenia. Jeśli znajdziemy olejek, który będzie kosztował sporo mniej niż 80 zł za 100 ml, możemy być praktycznie pewni, że nie jest to produkt naturalny, a zawierający jakąś cząstkę oleju arganowego w całej butelce. Olejek, jako eliksir młodości Wykorzystywany jest także do produkcji kosmetyków. W świecie upiększania, czyli w kosmetyce, określa się go już mianem eliksiru młodości. Jego regularne stosowanie poprawia kondycję i wygląd skóry oraz włosów w niewiarygodnym tempie! Olejek, jako dodatek do potraw Jego wyjątkowy smak i aromat sprawia, że potrawy są przepyszne. Pamiętajmy, że podczas gotowania używa się spożywczej odmiany oleju, a nie tej, wykorzystywanej w kosmetyce i medycynie.
Reklama
Olej spożywczy tłoczony jest z prażonych orzechów i co ważne, korzystamy z niego w formie zimnej, nic na nim nie smażymy! Dzięki jego wykorzystywaniu w kuchni, dostarczamy do naszego organizmu wiele składników, które mają wpływ na nasze zdrowie, krążenie czy poziom cholesterolu. Jakich składników dostarcza nam olej arganowy? Składniki, których dostarcza nam olejek to: witamina E, przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe omega, skwalen czy kwas ferulowy. Wszystkie te składniki działają korzystnie na nasze ciało. W naprawdę szybkim tempie odbudowują i regenerują zniszczone, cienkie i łamiące się włosy oraz suchą skórę. Kuracja olejem arganowym może okazać się bardzo przydatna zwłaszcza teraz, kiedy skóra po lecie jest wysuszona. Co istotne, specjaliści dermatolodzy polecają jego użytkowanie osobom, które borykają się z cellulitem. Olejek pomoże nam w pozbycie się skórki pomarańczowej i odżywi naszą skórę ud. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama