Pomysły na koktajle oczyszczające
Udostępnij Google News
Zdrowie

Pomysły na koktajle oczyszczające

Czujesz się napuchnięta i ociężała? Ukróć tę sytuację już teraz. Przygotuj sobie pyszny, zdrowy, w stu procentach naturalny koktajl warzywny lub owocowy i oczyść się z zalegających w Tobie toksyn.

Zielony koktajl z natki pietruszki

Pietruszka ma wiele pozytywnych dla nas właściwości, więc powinnyśmy zacząć ją doceniać. Przede wszystkim, co jest teraz dla nas bardzo istotne, doskonale wspomaga i reguluje proces trawienia. Żeby przygotować zielony koktajl, potrzebujemy świeżą natkę z pietruszki, 50 ml wody, wyciśnięty sok z cytryny oraz łyżeczkę prawdziwego miodu. Natkę blendujemy, dolewamy sok z cytryny oraz wodę i dodajemy łyżeczkę miodu. Całość dokładnie mieszamy. Najlepiej spożywać w postaci schłodzonej.

Koktajl z pomidorów i cukinii

Żeby dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednich minerałów i witamin, które wyeliminują toksyny, postaw na ten koktajl! Potrzebujesz 200 ml samodzielnie przygotowanego soku z pomidorów, połówkę obranej wcześniej cukinii, świeżo wyciśnięty sok z połówki cytryny oraz ulubione przyprawy (najlepiej komponujące się z dominującym smakiem pomidorów). Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze i dokładnie mieszamy do uzyskania gładkiej masy.

Kwaskowaty koktajl cytrynowy

Cytryna ma wiele korzystnych dla nas właściwości. Powinna znaleźć się w większości przygotowywanych przez nas koktajli. Jeśli jednak lubisz kwaskowate smaki, postaw na koktajl wybitnie cytrynowy! Żeby przygotować taki koktajl potrzebujemy 250 ml wody, łyżkę ksylitolu (może być też zwykły cukier lub miód), soku z połówki cytryny oraz kilka listków mięty. Wszystkie składniki mieszamy i wstawiamy do lodówki. Dzięki temu napój będzie schłodzony, a smak mięty mocniej wyczuwalny.

Źródło zdjęć: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie