4 sposoby na piękny ogród

4 sposoby na piękny ogród

Dzisiejsze ogrody są coraz częściej aranżowane z myślą o odpoczynku po pracy, aniżeli z nastawieniem na uprawę warzyw czy owoców. Zanim jednak powstanie ogród warto dokładnie przemyśleć jak go urządzić.
Reklama

1. Przydomowy warzywniak

Ogród wokół domu doskonale sprawdza się jako naturalny dostawca świeżych owoców i warzyw. Takie przeznaczenie ziemi wymaga jednak sporego wysiłku, z czym należy się liczyć. Warto pamiętać, że obecnie ogródek warzywny nie musi być synonimem równych grządek, które bardziej przypominają pole uprawne, aniżeli ogród. Umiejętne rozmieszczenie roślin może sprawić, że będą wyglądały pięknie, a przy okazji dostarczały świeżych witamin każdego dnia.

2. Ogródek ziołowy

Coraz większą popularnością w polskich kuchniach cieszą się naturalne zioła z doniczki lub z ogródka. Rośliny te mają wiele zalet, zarówno jako dodatek do potraw, naturalne lekarstwo jak i rośliny ozdobne. Mądrze i ciekawie zaprojektowany ogród z roślin zielnych może okazać się strzałem w dziesiątkę.

3. Mini park

Coraz częściej ogród ma stać się enklawą spokoju dla zabieganych domowników. Pracujący cały tydzień w dużym mieście ludzie chcą choć w weekend odpocząć od gwaru i posiedzieć w ciszy i zieleni.
Reklama
Do tego celu nie nadaje się ogród pełen roślin, które wymagają szczególnej pielęgnacji, tym samym warto stworzyć sobie mały, przydomowy park. Kilka drzew iglastych, trochę krzewów, których nie trzeba co chwila przycinać i niewielkich bylin nie wymagających dużych nakładów pracy. W takim ogrodzie można miło spędzić czas, a w ramach aktywnego wypoczynku podlać rośliny lub skosić niewielki trawnik.

4. Zielona przestrzeń

Osoby nie przepadające za roślinnością, a mające fragment ziemi wokół domu, który musi zostać zagospodarowany bardzo często decydują się na posadzenie trawnika. Jeśli ma on doskonale się prezentować warto wybrać dobry gatunek trawy, a następnie stosować się do zasad jej pielęgnacji. Częste koszenie sporawi nie tylko, że trawnik będzie zadbany, ale również zagęści się. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama