Naturalne kosmetyki, które zrobisz sama w domu: Domowy peeling do ciała

Naturalne kosmetyki, które zrobisz sama w domu: Domowy peeling do ciała

Skuteczna i wartościowa pielęgnacja ciała wcale nie musi wiązać się kosztownymi kosmetykami, które znajdziemy na sklepowych półkach. Niektóre z nich możemy zastąpić produktami, które bez większych problemów przygotujemy sami we własnej kuchni. Co więcej, mogą one okazać się zdrowsze i bardziej przyjazne dla naszej skóry, ponieważ ich niepodważalną zaletę stanowi stuprocentowo naturalny skład.
Reklama

Domowe kosmetyki to propozycja dla osób, które poszukują zdrowych i kreatywnych rozwiązań w codziennej pielęgnacji swojego ciała. Poświęcenie chwili czasu na ich przygotowanie przyniesie nam szereg korzyści, warto więc rozpocząć przygodę z ich stosowaniem.

Zalety domowych peelingów

Przygotowanie produktów pielęgnacyjnych w domu nie jest szczególnie czasochłonne ani skomplikowane, przynosi za to liczne profity naszej skórze. Kosmetyki domowej roboty pięknie pachną, są w pełni bezpieczne, a przede wszystkim tanie. Regularne stosowanie naturalnych peelingów pozytywnie oddziałuje na kondycję naszej skóry, wpływa też na nasze samopoczucie i pozwala się zrelaksować. Ich podstawowe zadania to stymulowanie krążenia, nawilżanie skóry oraz złuszczanie martwego naskórka.

Produkty niezbędne do wykonania peelingu

Reklama

Za złuszczanie zrogowaciałego naskórka odpowiada podstawa peelingu, czyli materiał ścierny – w tym wypadku taki, który sami sobie wybierzemy. Może to być cukier, gruboziarnista sól, kawa, płatki owsiane, piasek lub zmielone pestki dyni – można pokusić się również o zmieszanie ze sobą kilku tych składników. Dodanie do kosmetyku masła kuchennego lub naturalnego oleju wzbogaca peeling o właściwości nawilżające skórę. Aby uczynić nasz peeling jeszcze bardziej wartościowym, zadbajmy o jego relaksujący aromat – w tym celu dodajmy do kosmetyku kilka kropel olejku eterycznego lub startą skórkę limonki (można używać też innych cytrusów, ważne by przed starciem skórki owoc został umyty i dokładnie osuszony). Zagwarantuje to poczucie głębokiego odprężenia podczas jego stosowania.

Kiedy nie stosować naturalnych peelingów

Reklama

Domowych peelingów ziarnistych nie powinniśmy stosować na delikatną skórę twarzy – są dla niej zbyt agresywne. Pielęgnacja dotyczyć powinna obszaru od szyi w dół. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby ze skłonnością do pękających naczynek. Peeling pobudza krążenie, może zatem podrażniać skórę naczyniową. Absolutnym przeciwwskazaniem do używania peelingów ziarnistych są rany i podrażnienia skóry. Jeśli takowe posiadamy, musimy poczekać na ich całkowite zagojenie, dopiero wtedy można przystąpić do peelingujących zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak stosować?

Aplikując peeling na ciało, zwróćmy szczególną uwagę na jego najbardziej suche partie, czyli łokcie, kolana i pięty. W tych miejscach podczas masażu bez obaw użyć możemy nieco więcej siły.

Reklama

Delikatnie traktujmy za to skórę dekoltu, jest ona niezwykle wrażliwa i łatwo ją podrażnić. Peeling najlepiej jest wykonywać pod prysznicem, nakładamy go na ciało i masujemy skórę kolistymi ruchami.

Przepis na domowy peeling do ciała

Składniki: 250 g cukru trzcinowego 50 g drobno zmielonej kawy palonej ¼ szklanki oleju naturalnego (wedle uznania: lniany, ze słodkich migdałów, jojoba, z moreli, z pestek winogron, itp.) 20 kropel olejków eterycznych (wedle uznania: ze słodkich lub gorzkich pomarańczy, mandarynki, bergamoty, itp.) lub starta skórka owoców cytrusowych

W małej misce połącz ze sobą wszystkie składniki i starannie wymieszaj. Jeśli mieszanka jest za gęsta – dodaj więcej oleju, jeśli zbyt płynna – cukru. Całość przełóż do słoika i szczelnie zakręć.

Foto: pixabay.com

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama