Szale i apaszki: 8 praktycznych, a zarazem fantazyjnych sposobów ich wiązania
Udostępnij Google News
Moda

Szale i apaszki: 8 praktycznych, a zarazem fantazyjnych sposobów ich wiązania

Apaszki i eleganckie szale to dodatki, które w cudowny sposób urozmaicić mogą naszą garderobę. Dzięki nim łatwo i szybko ożywić można dosłownie każdą stylizację, dodają nam też szyku i elegancji. Możemy je nosić zimą, jak również latem, a odpowiednie ich przewiązanie to klucz do oryginalnego wyglądu.

Szale i apaszki to źródło ciepła w chłodniejsze dni, ale i dystyngowana ozdoba, która służyć nam może bez względu na warunki atmosferyczne. Akcesoria te potrafią zastąpić nam biżuterię, a także znacząco zmienić wygląd noszonych przez nas ubrań. Nie musimy posiadać nieskończonej ilości apaszek – wystarczy, że nauczymy się wiązać je na różne sposoby. Perfekcję w tej sztuce osiągnęły Francuzki, warto więc zainspirować się ich metodami prezentowania tej części garderoby.

Le Simple

Złóż szal/apaszkę na pół, owiń szyję, a przez powstałą pętlę przełóż zwisające luźno końce. Następnie zaciągaj tak długo, aż wiązanie znajdzie się pod samą szyją.

Le Twist

Rozwiń szal/apaszkę na całą długość, po czym skręć w rulon. Potem złóż szal na pół, załóż na szyję i przeciągnij dwa złożone końce przez powstałą pętlę (jak przy poprzedniej metodzie).

Le Gypsy

Złóż apaszkę w duży trójkąt. Skieruj wierzchołek trójkąta w dół, a dwa pozostałe końce owiń wokół szyi tak, by zeszły się z przodu. Zwiąż je ze sobą na apaszce albo pod nią.

Le Lady

Złóż apaszkę w trójkąt. Okryj ramiona jak chustą. Końce zwiąż z przodu dwukrotnie i pozwól, by materiał swobodnie ułożył się na ramionach.

L’infinity

To określenie szala typu „komin”, który możesz kupić gotowy w sklepie z akcesoriami. Jeśli jednak wolisz wykorzystać zwykłe szaliki, które masz w domu, jest taka możliwość. Wystarczy, że zwiążesz ze sobą końce szala tak, by powstało duże koło. Następnie musisz tylko owinąć materiał dwukrotnie wokół szyi i ukryć supeł.

L’artiste

Wybierz obszerny szal i owiń go artystycznie wokół szyi – jeden koniec zgodnie z ruchem wskazówek zegara, drugi w przeciwnym kierunku. Końcówki ukryj pomiędzy fałdami tkaniny.

Le Butterfly

Do tego wiązania najlepiej nadawać się będzie długi i cienki szal. Załóż go i na wysokości szyi zawiąż z przodu węzeł. Następnie chwyć zewnętrzne końce i zwiąż je ze sobą na karku. Z przodu powstać powinna konstrukcja na kształt motylich skrzydeł. Na koniec wsuń krótszą część szala pod dłuższą i udrapuj wedle uznania.

Le Parisian

Rozłóż apaszkę, nadaj jej formę prostokąta, a następnie trzymaj przed sobą na wysokości szyi. Jeden koniec owiń wokół szyi zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, a drugi skieruj w przeciwną stronę. Obydwa końce zwiąż – jeśli trzeba, to nawet dwukrotnie. Popraw i wyrównaj tak, by apaszka leżała prosto i ładnie się prezentowała.

Źródło: Scott J.L., Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?, Kraków 2016

Foto: www.pixabay.com

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie